Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli Ümitcan Uygun uyuşturucudan gözaltına alındı

Sosyal medya hesabından uyuşturucu kullanırken paylaştığı görüntülerin ardından Ümitcan Uygun ve babası Durak Uygun Ankara'da gözaltına alındı.10-01-2021 15:30

Aleyna Çakı'ın öldürülmesiyle ilgili hakkında soruşturma devam eden Ümitcan Uygun sosyal medya hesabından kız arkadaşıyla uyuşturucu kullandığı anları paylaştı. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince babası Durak Uygun ile birlikte Ümitcan Uygun gözaltına alındı. 

Babası Durak Uygun'un tutuklanma sebebi kaçmaya çalışırken yakalanan Ümitcan Uygun'a yardım etmek olarak açıklanırken, Ümitcan Uygun'un ''Türk Ceza Kanunu’nun 190 ve 191. maddelerinde düzenlenen ‘Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanmak ve Kullanılmasını Alenen Özendirmek’' eylemlerinden' gözaltına alındığı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından duyuruldu. 

Ümitcan Uygun'un sosyal medya paylaşımında yanında bulunan arkadaşı için de 'tespit edilen diğer şüpheli T.K’nın yakalanması ve gözaltına alınması hususunda kolluk birimlerine gerekli talimatlar verilmiştir' açıklaması yapıldı. 

Uygun sağlık kontrolünün ardından emniyete sevk edildi.