Akşener'in evinin önünde nöbet: Kendini eve zincirledi

İYİ Parti Genel Başkanın Meral Akşener'in seçimli olağanüstü kurultaya gitme kararı alması ve aday olmayacağını açıklaması üzerine, il başkanları, İstanbul'daki evinin önünde nöbete başladı. Bir kişi de kendini Akşener'in evine zincirledi.24-07-2018 07:05

24 İl Başkanı Meral Akşener'in evinin önünde devam başlayan nöbete katılarak, basın açıklaması yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bir ay sonra yapılacak olan olağanüstü kurultayda aday olmayacağını açıklamasının ardından partililer, Akşener'in İstanbul Üsküdar'da bulunan evinin önünde toplanarak, Akşener'in aday olması için nöbet tutmaya başladı. Önceki akşam başlatılan nöbete dün akşam 24 il başkanı da katıldı.

‘NÖBETİMİZ İYİ HABERİ ALANA KADAR SÜRECEK’

Evinin önünde toplanan partililer ve il başkanları adına İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz ortak açıklamayı okudu. Açıklamada; “Bu yola sayın genel başkanımız ile onu örnek alarak, ondan aldığımız güçle çıktık. Başından beri onunlayız. Sonuna kadar da onunla olacağız. Bizler, İYİ Parti'nin bütün il ve ilçe başkanlıkları olarak, tüm teşkilatlarımız genel başkanımız Meral Akşener'in yanındayız. Genel Başkanımız Meral Akşener'dir. Burada genel başkanımızın evinin önündeyiz. Nöbetimiz iyi haberi alana kadar sürecektir" ifadeleri yer aldı.

KENDİSİNİ AKŞENER'İN EVİNE ZİNCİRLEDİ
Öte yandan; Akşener'in evinin olduğu sokak ve çevresi Akşener'in posterleriyle donatıldı. Akşener'i göreve çağıran partililer arasında 73 yaşındaki Osman Şalk adlı kişi dikkat çekti. Kendisini Akşener'in evinin penceresine zincirleyen Şalk, "Meral Akşener dönecek. O dönmeden buradan kalkmak yok. Söz verecek. Söz vermediği sürece buradan kalkmam" dedi.

İYİ Partililerin buradaki bekleyişi sürüyor.