Akşener'den, resepsiyonda Erdoğan ile çekilen fotoğrafa ilişkin açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Akşener, 30 Ağustos resepsiyonunda Erdoğan ile tokalaşmasına ilişkin de konuştu.04-10-2019 10:12

İleri Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan ile el sıkışırken görüntülendiği fotoğrafa ilişkin, “Bu fotoğraftan pek çok anlam çıkarıldı ama özünde burada ev sahibi ve misafir arasındaki nezaket tokalaşması var” dedi.

Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 30 Ağustos resepsiyonunda tokalaşırken görüntülendiği fotoğrafla ilgili de konuşan Akşener, şunları söyledi:

“Geçen yıl da bir resepsiyon vardı, o zaman çekilen fotoğrafta da ben baya gülüyordum, böyle yorum yapılmamıştı. Ne değişti? 31 Mart seçimleri oldu. Bu fotoğraftan pek çok anlam çıkarıldı ama özünde burada ev sahibi ve misafir arasındaki nezaket tokalaşması var. Nezaketi, zerafeti o kadar unuttuk ki bu fotoğraftan bile pek çok senaryo yazacak duruma geldik. O kadar düşmanlaştırıcı bir dil haklim olmaya başladı ki bu fotoğrafın olamayacağı gibi bir kanaat oluşmuş insanlarda. Biz 30 Ağustos zafer bayramının kutlamasına gittik. Erdoğan ev sahibi, ben de iyi Parti Genel Başkanıyım. Birbirimizle hiç el sıkışmadan gitseydik asıl ne konuşulacaktı? Mesele bu."