Akşener: Malazgirt Meydan Muharebesi'nde bu kadar ok atılmadı

Akşener, partisinin Meclis Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, İBB'den yandaş vakıflara aktarılan kaynaklara dikkat çekti. Akşener, Okçular Vakfı ile ilgili de "Yahu Malazgirt Meydan Muharebesi'nde bu kadar ok atılmadı" dedi.21-05-2019 15:13

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis Grup Toplantısında yaptığı konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) vakıflara aktarılan paralara dikkat çekti.

Akşener, mütevelli heyetinde Bilal Erdoğan’ın bulunduğu Okçular Vakfı'na İBB'den 16.5 trilyon lira yatırıldığını hatırlatarak "Yahu Malazgirt Meydan Muharebesi'nde bu kadar ok atılmadı. Koca Anadolu fethedildi bu kadar ok atılmadı" dedi.

 Akşener'in konuşmasından ilgili bölüm şöyle:

Yeni moda şu; çocuğa, eşe, dosta vakıf kurdurtuyorlar. Sonra devletin, milletin parasını bu vakıflara aktarıyorlar. Sadece İBB'den bu vakıflara 850 trilyon lira aktarılmış. Kimin vakfı olduğunu biliyorsunuz, Okçuluk Vakfı'na 16.5 trilyon lira yatırılmış. Yahu Malazgirt Meydan Muharebesi'nde bu kadar ok atılmadı. Koca Anadolu fethedildi bu kadar ok atılmadı.