Akrep Nalan evini Aziz Nesin Vakfı'na bağışladı

Akrep Nalan olarak tanınan sanatçı Füsun Nalan Açın evini Aziz Nesin Vakfı’na bağışladığını açıkladı.05-08-2018 11:49

Çocuğu olmadığı için uzun zamandır evinin nereye başladığını düşündüğünü söyleyen sanatçı “Dünyada yaşadığın sürece mal mülk ediniyorsun benim çocuğum olmadığı için uzun zamandır nereye bağışlasam diye düşünüyordum, bir takım araştırmalar yaptım, bu konuda en iyi çalışan vakfın Nesin Vakfı olduğuna karar verdim” dedi.

‘KÖY ENSTİTÜLERİ GİBİ ÇALIŞIYOR’

Birgün’den Selda Balmumcu’nun haberine göre Nesin Vakfı ve Nesin Matematik Köyü’nü ziyaret  ettiğini, vakfın öğrencilerine pozitif bilimlerden sağlık hizmetlerine, tarımdan inşaat işçiliğine pek çok konuda yetkin olmasını sağlayan bir eğitim veren ve aydın gençler yetiştiren Köy Enstitüleri gibi çalıştığını ifade eden Akrep Nalan, “Evimde ölene kadar ben oturacağım, öldükten sonra da gönlüm rahat olacak. Yıllardır verdiğim emeğin karşılığı olan evim iyi değerlendirilecek diye düşünüyorum” şeklinde ifade etti.

‘OKUL AÇACAK SERVETİM YOK, DESTEK VERMEK İSTEDİM’

“İnsanlar bir şeyler bırakmak istiyorlar ben de bir okul açsam diye düşündüm ama böyle bir servetim yok. Tek başına bireysel olarak bir şeyler yapmak çok zor ama bu konuda kurumlaşmış, bu konuya gönül vermiş insanlar var ve onlara destek vermek önemli” diye belirten Füsun Nalan Açın, “Dünya malı dünyada kalıyor. Bizden sonra gelecek kuşaklar iyi eğitim görürler, bu ülkeye faydalı bireyler olurlar, vatansever, Atatürkçü, aydın gençler olarak yetişirler. O gençlerin Nesin Vakfı’ndan yetişeceğine inanıyorum. İnandığım güzel çalışmalar yapan başka dernekler de var tabii ama ev bir tane olunca seçim yapmam gerekti hepsinin arasından araştırıp eledim ve Nesin Vakfı’nda karar kıldım” dedi.