AKP'nin sağlıkta dönüşümü: Şehre 19 kilometre uzakta 'şehir' hastanesi açılacak, 4 hastane kapanacak!

Şehre 19 kilometre uzaklıktaki Bursa Şehir Hastanesi’nin tamamlanması ile Bursa'da şehir merkezinde bulunan dört hastane kapanacak.25-06-2019 11:23

Kamu Özel Ortaklığı Projesi kapsamında Rönesans Holding tarafından yapılan Bursa Şehir Hastanesi’nin tamamlanması ile Bursa'da şehir merkezinde bulunan dört hastane kapanacak.

Birgün'den Burcu Cansu'nun haberine göre, Bursa Tabip Odası Başkanı Güzide Elitez, hastanenin merkeze 19 kilometre uzaklıkta olmasının ulaşım açısından çok ciddi bir sorun oluşturduğunu belirterek, “Gebeler yolda doğum yapabilir ve acil hastalar yolda yaşamını yitirebilir” dedi.

Elitez, şunları aktardı: “Trafiğin çileye dönüştüğü bir alana hastane trafiğinin de eklenmesi ile çok ciddi problemler yaşanacak. Çekirge Çocuk Hastanesi’nin birimleri teker teker taşınıp içi boşaltıldı. Çekirge ve Muradiye hastanesi için de aynı akıbetin yaşanması kaçınılmaz olacak. Bir başka kaygımız da merkezde bulunan Eğitim Araştırma Hastanesi’nin birimlerinin de taşınması yönünde.”

Şehir Plancıları Odası Bursa Şube Başkanı Sevilay Çetinkaya ise şöyle dedi: “Çekirge Hastanesi’nin alanı ile ilgili imar değişikliği yapıldı. Hastaneyi yıkarak yerine AVM’ler ya da kaplıca tesisleri yapabilecekler.”