AKP'nin infaz paketiyle cezaevinden çıkan erkek, 5 yaşındaki çocuğu istismar etti!

Beyoğlu'nda 5 yaşındaki D.A.’ya cinsel saldırı girişiminde bulunan ve suçüstü yakalanan erkeğin, AKP’nin infaz paketi kapsamındaki koronavirüs izniyle cezaevinden çıktığı öğrenildi.06-05-2020 13:10

Beyoğlu'nda 5 yaşındaki Suriye vatandaşı D.A.’ya cinsel saldırı girişiminde bulunan ve mahalleli tarafından suçüstü yakalanan A.Y isimli erkeğin, AKP ve MHP’nin oylarıyla Meclis’ten geçirilen ayrımcı infaz paketi kapsamındaki yeni tip koronavirüs (Covid-19) izniyle cezaevinden bir aylığına çıktığı öğrenildi. İstismarcının, “cebren ırza geçme” suçundan da kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

Tersane Caddesi’nde 28 Nisan'da yaşanan çocuk istismarında iddiaya göre, 5 yaşındaki D.A.’ya cinsel saldırı girişiminde bulunulduğu esnada, sokakta yürüyen 4 arkadaş çığlık sesleri duyduktan sonra sesin geldiği sokağa yöneldiler. Bir kağıt toplama arabasının arkasında, bir kişinin olduğunu gördüler.

Sözcü'nün haberine göre, kağıt toplama arabasına yaklaşınca bir kız çocuğunun yardım çığlığı duyuldu. Bu sırada ayağa kalkan bir kişinin fermuarının açık olduğunu fark eden 4 genç, şüpheliyi yakalamaya çalıştı. Küçük kıza cinsel saldırı girişiminde bulunduğu öne sürülen 48 yaşındaki erkek kaçmaya çalışsa da çevredekilerin de yardımıyla yakalandı.

Mahalle sakinlerinin darp ettiği şüpheli olay yerine çağrılan polis ekiplerine teslim edildi. İstismarcı gözaltına alınırken, kız çocuğu polis ekiplerince hastaneye götürüldü.

KORONAVİRÜS SEBEBİYLE İZİNLİYMİŞ

Küçük kızın sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, emniyete sevk edilen şüpheli A.Y.‘nin izinli olarak cezaevinden salındığı ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre geçmişte, cinsel saldırı suçları da olan A.Y. en son uyuşturucu suçundan yakalanmış ve tutuklanmıştı. Silivri Cezaevi'nde yatan saldırgan, geçtiğimiz nisan ayında koronavirüs salgını sebebiyle mayıs ayına kadar izin verilerek serbest bırakıldı.

DAHA ÖNCE DE ÇOCUK İSTİSMARINDAN KAYDI VARMIŞ

İzinli olarak salıverilen A.Y.'nin 20 yıl önce de çocuğa yönelik cinsel saldırı suçu işlediği öne sürüldü. A.Y.'nin 2000 ve 2001 yıllarında ”Cebren Irza Geçme, Küçükleri Baştan Çıkarma İffete Taarruz Etme” suçundan 2 kaydı olduğu öğrenildi.

“Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” “Tutuklu ve Hükümlünün Kaçması” gibi 7 suç kaydı daha olan istismarcı, Beyoğlu'daki cinsel saldırı girişiminin ardından tutuklanarak bir kez daha cezaevine gönderildi.