AKP'nin 'Evde kal' çağrısına yurttaştan tepki: 'Cumhurbaşkanını evime davet ediyorum, buyursun dolapta ne bulursa onu yesin'

AKP "Evde kal" çağrıları yaparken, Mustafa Demirbaş isimli yurttaş, “Dışarı çıkmayın korona var diyorsunuz, evde durun ekmek yok. Ben hangi birini yapayım? Bu korana bitene kadar bu dolap beni idare eder mi? Buyursun gelsin Recep Tayyip Erdoğan. Yemeği çayı her şeyi ben karşılayacağım ama bulursa yesin. Bulamazsa ona da yok bana da” dedi.04-04-2020 17:13

İleri Haber

Çin'in Vuhan kentine ortaya çıkıp dünyanın dört bir yanına yayılan koronavürs (Covid-19) salgını Türkiye'yi de etkisi altına alırken AKP çalışmak zorunda olan milyonlarca yurttaşa "Evde kal" çağrısı yapıyor.

Tekirdağ'ın Saray ilçesinde yaşayan Mustafa Demirbaş isimli bir yurttaş sosyal medyada paylaştığı video ile ‘Evde kal’ çağrısına tepki gösterdi.

Boş buzdolabının önünde AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Demirbaş, “Dışarı çıkmayın korona var diyorsunuz, evde durun ekmek yok. Ben hangi birini yapayım?”dedi.

Demirbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu korana bitene kadar bu dolap beni idare eder mi? İdare ederse veya bu dolapta gördükleriniz yeterse Cumhurbaşkanımızı ben evime yemeğe davet ediyorum. Buyursun gelsin, dolapta ne bulursa onu yesin. Atalarımızın dediği gibi misafir umduğunu değil bulduğunu yer. Buyursun gelsin Recep Tayyip Erdoğan. Yemeği çayı her şeyi ben karşılayacağım ama bulursa yesin. Bulamazsa ona da yok bana da.”