AKP’nin Aydın aşevine halktan tepki: ‘Fakir fukaraya hizmet böyle mi yapılır?’

AKP’li Aydın Koçarlı Belediyesi’ndeki aşevinden gelen hijyenik olmayan görüntü yurttaşların tepkisine neden oldu.22-05-2021 17:56

Şehirde yaşayan insanlar tarafından eleştirilen AKP’li Koçarlı belediyesi bir kez daha eleştirilerin hedefinde. Geçtiğimiz haftalarda ilçe girişinde kazılan çukurlara çöpleri doldurduğu ortaya çıkan Koçarlı Belediyesi’nde bu sefer aşevi krizi ortaya çıktı.

Aydın’ın AKP’li Koçarlı Belediyesi tarafından yoksul yurttaşlara yemek dağıtmak için kurulan aşevinde kaydedilen görüntüde, aşevinin sağlık ve temizlik açısından steril olmaması tepki topladı.

Haber Aydın’ın yazarı Cem Celil Lale’nin haberine göre, kaydedilen görüntüde aşevindeki yemeklerin çöp kovalarıyla birlikte yerde durduğu, zeminin ise çamur ile kaplı olduğu görüldü. Aşevinde hijyen şartlarının hiçbirinin yerine getirilmediği ortaya çıkarken, Koçarlı Belediyesi’nden henüz bir açıklama yapılmadı.

Görüntülerle ilgili açıklama yapan yurttaşlar şu cümleleri kullandı:

“Fakir fukaraya hizmet böyle mi yapılır? İnsanların yardıma ihtiyacı olabilir. Belediyeler bunu sağlayabilir ama bu şekilde mi? Yazıklar olsun. Nedim Kaplan kendisi buradan yemek yer mi?”