AKP'li yöneticiden öğretim üyesine şiddet çağrısı: Basın sopayı adi karıya

Kadın düşmanı AKP'li Belediye Meclis Üyesi, sinir krizi geçiren öğretim üyesi için "Basın sopayı adi karıya" diyerek polislere kadına yönelik şiddet çağrısında bulundu.01-12-2018 15:13

AKP'li Üsküdar Belediyesi'nin Meclis Üyesi Ahmet Tokkan, sosyal medya hesabı üzerinden trafik polislerinin ceza kesmesinin ardından sinir krizi geçiren Haliç Üniversitesi Strateji ve İş Geliştirme Daire Başkanı Özlem Atan'a şiddet uygulanmasına yönelik çağrı yaptı. Atan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Basın sopayı adi karıya" dedi.

1 Kasım Perşembe günü Fatih'in Balat Sahili'nde polis çevirmesi sonrasında Özlem Atan’a 578 lira para cezası kesilmiş ve otomobili trafikten men edilmişti. Bu durum nedeniyle üniversitedeki yönetim kurulu toplantısına gidemeyen akademisyen Özlem Atan sinir krizi geçirmişti.

Özlem Atan’ın o anları ise, bir polis memuru tarafından izin alınmadan çekilmiş ve sosyal medyada paylaşılmıştı. Atan, bu görüntüleri paylaşanlar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

'BASIN SOPAYI ADİ KARIYA'

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin AKP’li Belediye Meclis Üyesi Ahmet Tokkan ise sosyal medya hesabından yaptığı yorumlarda, polisin Özlem Atan’a şiddet uygulaması gerektiğini savundu.

Kadın düşmanı Tokkan, konuyla ilgili bir haber paylaşarak "Fazlasıyla basın cezayı bu cazgıra" diye yorum yaptı. Tokkan yine konuyla ilgili bir başka yorumunda "Bu karıya iyi bir sopa atmazsanız hakkımı helal etmiyorum polisler" dedi.

Ahmet Tokkan, aynı konudaki başka bir haberi paylaşarak ise "Basın sopayı adi karıya" yorumunda bulundu.

AKP'li Tokkan yine aynı videoya "Odunla dövmezseniz adam değilsiniz" ifadeleriyle yanıt verdi.

Ahmet Tokkan bir başka haber sitesinin konuyla ilgili haberinin paylaşımına "Basın dayağı sesi kesilir" yorumunu yaptı.