AKP'li vekilin oğlunun 'yasak' düğününe katılan validen skandal savunma: 'Zihniyet engelliler'

Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kendisiyle ilgili eleştirilere "Algının olgunun önüne geçtiği günümüzde linç adeta bir yöntem olarak kullanılıyor. Kendini savunma imkanı bulunmayan insanları kamu oyunun önüne atan ve suçlu ilan eden zihniyet engellidir" şeklinde yanıt verdi.09-09-2020 22:06

AKP’li vekilin oğlunun ‘yasak’ düğününe katılan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, kendisini eleştirenlere skandal yanıt bir verdi. Yavuz, “Kendini savunma imkanı bulunmayan insanları kamu oyunun önüne atan ve suçlu ilan eden zihniyet engellidir” dedi.

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yasak olmasına rağmen cumartesi günü Dilovası ilçesinde oğluna düğün yaptı. Düğüne, yasağa ilişkin kuralları uygulamakla yükümlü Kocaeli Valisi Seddar Yavuz da katıldı.

Yasağa rağmen yüzlerce kişinin katıldığı düğüne giden Seddar Yavuz, "Çok kıymetli Kocaeli Milletvekilimiz Sn. Cemil Yaman'ın oğlu Hasan Hüseyin ve Rümeysa çiftinin nikah törenine katılarak bir ömür boyu mutluluklar diledik” mesajıyla düğünden fotoğraflar yayımlamıştı.

SKANDAL YANIT!

Yavuz’un görevini yerine getirmemesi ve üstüne üstlük düğüne katılması eleştirilere neden olurken, Yavuz’un eleştirilere verdiği yanıt ise tek kelimeyle skandal niteliğindeydi.

Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kendisiyle ilgili eleştirilere "Algının olgunun önüne geçtiği günümüzde linç adeta bir yöntem olarak kullanılıyor. Kendini savunma imkanı bulunmayan insanları kamu oyunun önüne atan ve suçlu ilan eden zihniyet engellidir" şeklinde yanıt verdi.

Yavuz, tepkilerin ardından ise paylaşımını kaldırdı.