AKP'li vekilin evinde şüpheli ölüm: Hayatını kaybeden kadına savcılıktan 'fuhuş' suçlaması!

AKP Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden 23 yaşındaki Nadira Kadirova'nın ölümüne ilişkin soru işaretleri artıyor.30-09-2019 10:13

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden Özbekistan Cumhuriyeti vatandaşı 23 yaşındaki Nadira Kadirova hakkında yürütülen soruşturmada, savcılık tanık Leyla Niyazova’ya “Siz Nadira Kadirova’yı fuhuşa mı götürüp getiriyormuşsunuz” diye sorarak ölen Kadirova ile tanığı fuhuş yapmakla suçladı.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre, 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin soruşturmada onunla son konuşan arkadaşı tanık olarak dinlendi. Savcılık, tanık Leyla Niyazova’ya “Siz Nadira Kadirova’yı fuhuşa mı götürüp getiriyormuşsunuz” diye sorarak ölen Kadirova ile tanığı fuhuş yapmakla suçladı. Bu iddiaya tepki gösteren Niyazova, böyle bir şey olmadığını kaydetti. Niyazova, Kadirova’nın kendisiyle yaptığı son görüşmesinde Şirin Ünal’ın arkadan gelerek sarılması olayını anlattı. Savcılığın, tanığa “Hangi gazeteciler ile konuştunuz?” şeklinde sorması da dikkat çekti.

‘BENİM EVİMDE HİÇ KALMADI’

Niyazova “Benim Nadira’yı fuhuşa teşvik ettiğim ya da fuhuş yapmasını kolaylaştırdığım iddiaları doğru değildir. Geçimimi Laleli’den aldığım tekstil ürünlerini Özbekistan’a göndererek sağlarım. Buna ilişkin kargo gönderim fişlerimi de gerekirse dosyaya sunabilirim. Nadira benim evimde hiç kalmadı” diye konuştu. Nadira ile bir ara küsüp barıştığının doğru olduğunu belirten Niyazova, “Fakat bunun sebebi onun fuhuşa sevk ettiğim iddiası değildir. Çünkü böyle bir olay kesinlikle olmamıştır” ifadesini kullandı.

Tanık olarak dinlenen Nigar Abdurrahmanova da ifadesinde “Polisler ‘hiçbir şey kesin değil. Bu işin sonunda vebal vardır’ tarzında şeyler söyledi. Hatta ‘ben dosyayı alıp inceleyeyim, siz yine ifade verebilirsiniz’ dedi. Muhammed Ali de doğrudur, bu işte vebal var diyerek ikna oldu ve ifade vermekten vazgeçtik” dedi.

‘PATRONUM ODAMA GİRDİ’

Leyla Niyazova daha önceki açıklamalarında olaydan önce Kadirova’nın kendisini aradığını belirterek, şunları söylemişti:

“22 Eylül'ü 23 Eylül'e bağlayan gece beni aradı, iki saat konuştuk. Çok ağlıyordu. 'Leyla, ben çok yoruldum, her şeyden bıktım' dedi. Ne oldu diye sorduğumda 'anlatamıyorum' deyip ağlıyordu. Ben kendimi öldüreceğim dedi. Biri kötü mü davranıyor diye sordum. ‘Sıkıldım’ dedi. 17 Eylül'de yanıma gelecekti. ‘Patronumun kızı izin vermed’i dedi. ‘Garibanım diye her şey üzerime geliyor’ diye konuştu.

Israrla ne olduğunu sorunca, 'Bundan iki hafta önce odada yatıyordum. Patronum içeri girdi, kapıyı kilitledi ve arkama yattı, Bana sarıldı. Çok kötü şeyler oluyor. Ben ağabeyimin yüzüne nasıl bakacağım? Ölmek istiyorum.”