AKP'li vekilin evinde şüpheli ölüm

AKP Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde çalışan 23 yaşındaki kadın, Ünal'ın silahıyla yaşamına son verdi. Genç kadının abisi olayla ilgili şüpheleri bulunduğunu söylerken, Kadirova'nın bir gün önce arkadaşına, "Çok kötü şeyler oluyor" dediği öğrenildi.25-09-2019 12:29

AKP’li vekil Şirin Ünal’ın evinde bir yıldır çalışan Nadira Kadirova isimli genç kadın, iddiaya göre dün sabah Ünal’ın silahıyla yaşamına son verdi. Kadirova’nın abisi, olayla ilgili şüpheleri bulunduğunu ve Adli Tıp’taki işlemlerin hızla yapıldığını söylerken, kendilerine intiharla ilgili hiçbir bilgi verilmediğini ifade etti.

AKP İstanbul Milletvekili emekli general Şirin Ünal'ın, Ankara'daki evinde bir yıldır çalışan 23 yaşındaki Nadira Kadirova, iddiaya göre Ünal'ın ruhsatlı tabancasıyla yaşamına son verdi.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, Kadirova’nın olaydan bir gün önce arkadaşı Leyla’ya “Çok kötü şeyler oluyor. Ben ağabeyimin yüzüne nasıl bakacağım? Ölmek istiyorum” dediği öğrenildi.

Milletvekili Ünal’ın evinde hasta olan eşine bakmak için bir yıldır bulunan Kadirova’nın yanı sıra ev işleriyle ilgilenen başka bir Özbekistanlı çalışan da bulunuyor.

Kadirova’nın intiharıyla ilgili yetkililer sessiz kalırken ağabeyi Muhammet Ali Kadirova şunları söyledi:

“Kardeşimin intihar etmesini gerektirecek herhangi bir durum yoktu. Önümüzdeki günler üniversite sınavı için kursa başlayacaktı. Bildiğimiz kadarıyla Nadira saat 08.48’de milletvekili Ünal’a ait tabancayla kalbine ateş etmiş. Bilkent Hastanesi’ne kaldırılan Nadira kurtarılamadı. Rapora göre 09.50’de ölüm gerçekleşmiş. Kardeşim 4 yıldır Türkiye’de yaşıyordu. Herhangi bir sorunu da yoktu. Bu intihar olayı bizi şaşırttı. Ayrıca Adli Tıp’taki işlemleri milletvekilinin devreye girmesiyle jet hızıyla tamamlandı. Bugün saat 22.00’da cenazesini uçakla ülkemize götüreceğiz.”

Kardeş Muhammet Ali Kadirova, olayla ilgili önemli şüpheleri bulunduğunu ve Adli Tıp’taki işlemlerin hızla yapıldığını ve kendilerine intiharla ilgili hiçbir bilgi verilmediğini söyledi.