AKP'li Sofuoğlu kendisini savundu: '50 civarında kiracım var'

AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, kiracısını icraya verip, dövdürdüğü haberlerine ilişkin açıklama yaptı. Sofuoğlu, “1 yıldır kira almadığımız kafeler var. 15 bin TL için bunu yapacağımıza inanılması mümkün müdür?” ifadelerini kullandı.29-01-2021 18:16

AKP Sakarya Milletvekili ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, hakkında çıkan kiracısını 'icraya verdiği ve dövdürdüğü' haberlerine cevap verdi. Sofuoğlu, “1 yıldır kira almadığımız kafeler var. 15 bin TL için bunu yapacağımıza inanılması mümkün müdür?” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabıdan açıklama yapan Sofuoğlu, 50'ye yakın kiracısı olduğunu ve yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi süresince 1 yıldır kira almadığı kafelerin olduğunu söyleyerek, ”15 bin lira için böyle bir şey yapacağımıza inanılması mümkün müdür?” ifadelerini kullandı.

'HACİZ ETTİRDİĞİMİZ ÖNE SÜREN ŞAHSI TANIMIYORUM'

Sofuoğlu, çıkan haberlere ilişkin kendisini şöyle savundu:

"Çok kısa ve öz bir açıklama yapacağım. Hakkımda kendini dövdürdüğüm ve haciz ettirdiğimi iddia eden şahsı tanımıyorum. Tek bildiğim 60 yaş üstü annemin yaklaşık 1 buçuk yıl önce üzerine yürüyüp hakaretler ettiği ve sabıkalı bir kadın olduğu. Bu olay sonrası avukatımız konuyu yargıya taşımış ve yargıdan çıkan karar uygulanmış. 50 civarında kiracımız var, bugüne kadar hiç kimse ile para için mahkemelik olmadık. 1 yıldır bir kuruş talep etmediğimiz kafe ve restoranlar varken, sadece 15 bin TL için bunları yapacağımıza inanılması mümkün müdür? Size sadece bir kiracımızın hakkımızda yazdığı yorumu paylaşacağım"

Sofuoğlu'nun başka bir kiracısı ise, Sofuoğlu'nun salgın döneminde kiracılardan para almadığını, zor durumda olan kiracılarına ise zam dahi yapmadığını ileri sürdü. Sofuoğlu, hakkında yorumda bulunan kiracısı, “Kendisinin Serdivan'daki binasında 5 yıldır kiracısıyım. Pandemi sürecinde kiracılarından kira almamıştır. Gizli açık yaptığı birçok yardımdan da bizzat haberdarım. Öyle ki kiralara zam yapmadan evvel işlerimizin durumunu sorar, eğer yavaş ise bu zamdan vazgeçer. Konulara hakim olmadan tek taraflı bir noktaya yığılmak haksızlık olur” dedi.