AKP'li Savcı Sayan yeğenini özel kalem müdürü yapmış!

AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın, yeğenini özel kalem müdürü olarak atadığı ortaya çıktı.31-07-2019 16:47

Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabı Twitter'dan AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın yeğenini belediyede özel kalem olarak görevlendirdiğini yazdı. Saymaz, “AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, yeğeni İbrahim Sayan’ı belediyede işe sokarak, özel kalem görevine getirdi” dedi.

Saymaz’ın iddiasına Savcı Sayan Twitter’dan yanıt verdi. Sayan, Saymaz’ın iddiasını yalanlayarak iftira attığını savundu. Sayan Twitter üzerinden şunları söyledi: "Saygısız herif 1.İ.Sayan üniversite mezunu, sıradan bir işçi olarak belediyede çalışıyor benden önce işe alınmış. 2. İ. Sayan Özel kalem müdürü değil ispatlamazsan şerefsizsin beni yazarak prim yapmak istiyorsun senin gibi iftiracılarla işim olmaz hadi oradan hadi işine..."

Bunun üzerine İsmail Saymaz yine sosyal medya üzerinden verdiği cevapta, "İspatı çok kolay. Bir buçuk saat önce Ağrı Belediyesi’ni arayarak, çıkan görevliye özel kalemle görüşmek istediğimi belirtip adını sordum. Sağ olsun, “İbrahim Sayan” dedi. Sen de arayabilirsin" dedi.