AKP'li Özhaseki: Kapalı birine bakmayın, ben de açık biri gördüğümde bakmayayım

AKP’li Özhaseki, katıldığı programda iktidarın "rövanşist" olmadığını anlatmaya çalışırken "Başörtülü olarak çıktığınızda size bakmasınlar, ben de açık biri gördüğüm zaman bakmayayım. Zaten bakmıyorum" dedi.06-09-2021 16:28

Başörtülü kadınlar üzerinden uzun yıllar siyaset yürüten AKP, insanların yaşam tarzlarına müdahale etmekle eleştiriliyor. Gece 12’de başlayan müzik yasakları, alkol yasakları, kadınların kıyafetlerine yaptıkları eleştiriler gibi birçok nedenden dolayı iktidar rövanşist (intikamcı) olarak tanımlanıyor.  

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, partisine yakın 24 TV'de, "Arafta Sorular" isimli programda Star yazarı Esra Elönü'nün"iktidarın rövanşist bir tavırla davrandığı" yönündeki eleştiriler karşısında ne düşündüğü konusunda yanıt verirken "Başörtülü olarak siz çıktığınızda size de bakmasınlar ben de açık biri gördüğüm zaman bakmayayım. Zaten bakmıyorum" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, partisine yakın 24 TV'de, "Arafta Sorular" isimli programda Star yazarı Esra Elönü'nün sorularını cevapladı.

Özhaseki şunları söyledi:

"Eskiden kendilerini elit görenler, milletin üstünde görenler ve bize hayatı zehir etmeye çalışanlar, bizimle eşit konuma gelince, bu durum onların çok zorlarına gitti. Hiç hoşlarına gitmedi arkadaşların. Başörtülü olarak siz çıktığınızda size de bakmasınlar ben de açık biri gördüğüm zaman ben de bakmayayım. Zaten bakmıyorum, öyle bir derdim de yok. Eşit olmak jakoben anlayışa sahip olanların, sisteme hâkim olduğuna inananların hiç hoşuna gitmedi. Ondan dolayı bizi hep rövanşist göstermeye gayret ediyorlar."