TÜGVA temsilcisi, kayyum belediyenin ihalelerini toplamış!

TÜGVA temsilcisi, kayyum belediyenin ihalelerini toplamış!

TÜGVA Şırnak İl Temsilcisi Fırat Som’un şirketi, kayyum yönetimindeki Şırnak Belediyesi’nden 1,3 milyonluk ihale almış!

Ersan Kınık-@ErsanKinik

TÜGVA Şırnak İl Temsilciliği yapmakta olan Fırat Som’un sahibi olduğu Doğuşsan Petrol isimli şirket, 1,3 milyonu kayyum yönetimindeki Şırnak Belediyesi’nden olmak üzere kamu kurumlarından 3 yılda toplamda 2 milyon 97 bin liralık ihale aldığı ortaya çıktı.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre Şırnak İl Özel İdaresi’ne bağlı Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 9 Şubat 2015 tarihinde 175 ton motorin alımı için ihale yapıldı ve 27 Şubat 2015’te açıklanan sonuca göre Fırat Som’un sahibi olduğu Doğuşsan Petrol isimli şirket 565 bin TL karşılığında ihaleyi aldı.

2018 yılına gelindiğinde ise Doğuşsan Petrol, kayyum yönetiminde bulunan Şırnak Belediyesi’ne bağlı Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından 3 ton kurşunsuz benzin ve 300 bin ton motorin alımı için yapılan ihaleyi 1,31 milyon TL karşılığında aldı.

Şirketin son olarak 8 Kasım 2018 tarihinde, yeniden Şırnak İl Özel İdaresi’ne bağlı Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan yapılan akaryakıt alımı ihalesini 221 bin TL karşılığında aldığı gözüküyor.

Ticaret Sicil Gazetesi’nin 6 Şubat 2019 sayılı kararında yer alan bilgiye göre, Fırat Som tarafından M. E. Som’a devredilen şirketin, kamudan başka bir ihale almaması da dikkat çekti.

FIRAT SOM KİMDİR? (TÜGVA'NIN SİTESİNDEN)

1984 yılında Şırnak’ta doğdu. 2003 yılında Şırnak Anadolu Lisesini, 2016 yılında ise Şırnak Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünü birincilikle tamamladı. 2004 yılında Dicle Beton Sanayi AŞ.’de pazarlama ve satış sorumlusu oldu. 2005-2007 yılları arasında Dicle Beton AŞ.’de  genel müdürlük yaptı. 2012 yılı ve sonrasında Som AŞ.  Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğuşsan Petrol LTD. ŞTİ.’de yönetici olarak görevini sürdürmektedir. 2017 yılından beri il temsilcimiz olan Som, evli ve bir çocuk babasıdır.