AKP'li Metiner çark etmeye doymadı: Önce gönderme, sonra inkar...

AKP'li Mehmet Metiner bugünkü operasyonun ardından bir paylaşım yaparak Süleyman Soylu'ya göndermede bulundu. Metiner daha sonra yaptığı göndermeyi bir kez daha inkar etti.15-09-2020 22:35

İleri Haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile canlı yayında yaşadığı ‘FETÖ’ tartışmasının ardından “tatlıya bağladık” diyerek işittiği azarın üzerini örtmeye çalışan AKP’li Mehmet Metiner, son operasyonların ardından Soylu’ya göndermeler yapmaya devam ediyor. Metiner, son yaptığı paylaşımda ““Demek ki neymiş, devletin kılcal damarlarında hala FETÖ’cüler varmış…” dedi.

AKP’li Mehmet Metiner, bir süre önce katıldığı bir tartışma programında yaptığı açıklamada FETÖ geçmişi olan bazı kişilerin İçişleri Bakanlığı’nda kritik noktalara getirildiğini öne sürerken, “Nedamet (pişmanlık) gösterdi, sahiplenmemiz lazım adı altında eğer bu tür atamalar yapılırsa korkarım ki FETÖ ile mücadele konusunda yeniden zafiyet yaşarız” demişti.

Yayına bağlanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise nedamet (pişmanlık) getirdiği gerekçesiyle göreve getirdiği kimsenin olmadığını savunarak, “Sağın solun söylemesiyle iş yapacak adam değilim. Ben hükûmetin politikasını uyguluyorum. Bu laflar ağrıma gider. Bir tek FETÖ’cü göreve getirmişsem, bu söylenmiyorsa bu, ülkemize ihanettir” ifadesini kullanmıştı.

Canlı yayında başlayan tartışma, daha sonra Twitter’dan devam etmişti. Metiner, yayınladığı uzun bir açıklamada İçişleri Bakanı’na yönelik bir dizi ithamda bulunmuştu. Soylu da Metiner’e şöyle cevap vermişti:

"Bakara 10. Kalplerinde bir bozukluk vardır, Allah da onlardaki bozukluğu arttırmıştır. Yalan söylemeleri yüzünden kendilerine acı veren bir azap da vardır."

Metiner en son olarak Soylu’ya “Biz fitne ateşini söndürmeye çalışırken siz harlamaya çalışıyorsunuz” demişti.

ÇARK ETMİŞTİ

Metiner, daha sonra yaptığı paylaşımda ise "Dün gece İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu kardeşim telefonla aradı. Yanlış anlaşılma karşılıklı olarak giderildi. Helalleştik. Aynı partinin ve aynı davanın iki neferi olarak birbirimize sadece abi-kardeş muhabbeti yakışır. Biz biriz ve beraberiz. Husumet bekleyenler başka kapıya" ifadelerini kullandı.

OPERASYONLARIN ARDINDAN YENİ GÖNDERMELER

Kaymakamlar operasyonun ardından da bir paylaşım yapan Metiner, “Ata yurdum Ağrı’dan üç kaymakam FETÖ iltisakları dolayısıyla görevden alındı. Demek ki neymiş, kripto unsurlar her yerde varlar” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün “FETÖ’nün TSK yapılanması”na yapılan operasyonda 66 kişi gözaltına alındı. AKP’li Metiner ise bu haberi alıntılayarak paylaştığı mesajda “Demek ki neymiş, devletin kılcal damarlarında hala FETÖ’cüler varmış…” ifadelerini kullandı.

Metiner’in bir kez daha kullandığı bu ifadeler, Soylu’ya bir gönderme olarak yorumlandı.

YİNE ÇARK

Metiner daha sonra, göndermesinin haberleştirilmesini ise şu sözlerle eleştirdi.

FETÖ bahsinde her attığım tweeti İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya bağlamanız ne kadar sorunlu bir bakış açınız olduğuna işarettir.

Soylu kardeşimle bakış açımız, davamız, hassasiyetlerimiz ve kıblemiz aynıdır. 

Bizden size ekmek çıkmaz.

Başka kapıya!