AKP'li Mehmet Özhaseki'den CHP ve HDP'ye: 'Onların oylarının Allah belasını versin'

CHP ve HDP'yi hedef alan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki "Onların oylarının Allah belasını versin" dedi.20-02-2021 13:20

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi Mansur Yavaş'a karşı kaybeden AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP ve HDP'yi hedef alarak "Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de Melikgazi Belediyesinin Yıldırım Beyazıt mahallesinde yaptırdığı Sami İpek Caddesi'nin açılışında CHP ve HDP'yi hedef aldı. Konuşmasında lanet okuyan Özhaseki'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"HDP'yi her fırsatta söylemeliyiz. Bir gün olsun Meclis'te PKK'ya 'lanet olsun' diyemediler. 'Biz teröre karşıyız, iki taraf da silah bırakmalıdır' diyorlar. Biz bunları biliyoruz. Ana muhalefet de bunların sözcülüğünü yapmaya devam ediyor.

Genel Başkanları beyanat veriyor, '13 askerimizin katili Cumhurbaşkanıdır.' Allah seni ıslah etsin. Ne olur bir gün PKK'yı kınasan. '3 tane oy alacağım' diye bu adamlara yaltakçılık yapmasan.

Seçimlerde 4 tane oy alabilmek için olmadık kalıba giriyorsunuz. Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin. Bunları her fırsatta söylemeliyiz. Yoksa doğruları konuşmuş olmayız. Bu topraklarda fitne bitinceye kadar temizlik sürecek."