AKP'li Mahir Ünal'dan Kürşat Ayvatoğlu açıklaması

AKP'li Mahir Ünal, uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkan AKP büro elemanı Kürşat Ayvatoğlu'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Ünal, "AK Parti olarak biz hem bu kişi ile ilgili hem bu süreçlerle ilgili gereken değerlendirmeyi kendi içimizde yapacağız" dedi.31-03-2021 14:01

AKP'li Mahir Ünal, TBMM’de basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkan AKP büro elemanı Kürşat Ayvatoğlu'na ilişkin sorusuna aynıt veren Ünal, "AK Parti olarak biz hem bu kişi ile ilgili hem bu süreçlerle ilgili gereken değerlendirmeyi kendi içimizde yapacağız ve bunu da kamuoyuyla paylaşacağız" diye konuştu.

Mahir Ünal, "Şimdi değerli arkadaşlar bu konu duyulur duyulmaz gerekli adli ve idari işlem başlatıldı, AK Parti gereğini yerine getirdi. Hiçbir şekilde sürecin üstü örtülmeden konunun bütün detayları kamuoyuyla paylaşıldı. Tabi AKP olarak biz hem bu kişi ile ilgili hem bu süreçlerle ilgili gereken değerlendirmeyi kendi içimizde yapacağız ve bunu da kamuoyuyla paylaşacağız. AK Parti'nin 19 yılını iktidarda geçirdiği 20 yıllık siyasi hayatının sırrı nedir diye soracak olsanız, bunlar şeffaflık, açıklık, hesap verebilirlik ve denetlenebilirliktir. AK Parti bugüne kadar bazı siyasi partiler gibi bir şeylerin üstünü örtmek yerine her şeyi kamuoyunun önünde açık bir şekilde paylaşmıştır" ifadelerini kullandı.

Ünal, eleştirilen Ramazan tedbirleri ile ilgili olarak da "Ramazan ayında teravih namazlarının kılınması normal rutini şeklinde devam edek" dedi.