AKP'li Korkmaz Karaca: SBK Holding'e belki 50 defa gitmişimdir

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, Karaca ile görüştüğünü ve Karaca’nın iddiaları doğruladığını açıklamıştı. Bugün Karaca’yla yaptığı görüşmeyi köşesine taşıyan Öztürk, Karaca’nın iddiayı kabul ettiğini tekrarlarken, “Yanlış yapmışım, keşke parasını ödeseydim” dediğini aktardı.25-06-2021 12:05

İleri Haber

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi ve AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca, “SBK Holding'e belki 50 defa gitmişimdir. Bana gelen hemşehrilerimiz genelde Baran Korkmaz'ı da tanıyordu. Oteline defalarca davet etti ama gitmedim. Uçağına binmedim. Ama gidebilirdim de” dedi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi ve AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca’nın, Sezgin Baran Korkmaz tarafından tahsil edilen aracı kullandığını iddia etmişti. Peker, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenerek, “Eğer namusun varsa Korkmaz Karaca’yı da gözaltına aldırsana. Kendisi AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, ayrıca da Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politika Kurulu Üyesi. Süslü Sülüman, bu şahıs Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisine hediye ettiği Audi a8 arabayı kullanıyordu. Bu olaylar karışınca arabayı Sezgin Baran Korkmaz’ın Sancaktepe’deki Biofarma isimli ilaç fabrikasına yollayıp bıraktı” ifadelerini kullanmıştı.

KRT TV’de dün (24 Haziran) canlı yayına bağlanan Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, Karaca ile görüştüğünü ve Karaca’nın iddiaları doğruladığını açıklamıştı. Bugün Karaca’yla yaptığı görüşmeyi köşesine taşıyan Öztürk, Karaca’nın iddiayı kabul ettiğini tekrarlarken, “Yanlış yapmışım, keşke parasını ödeseydim” dediğini aktardı.

'SBK İLE HEMŞEHRİYİZ'

Öztürk’ün yazısında ilgili kısım şöyle:

Peker'in iddialarını Korkmaz Karaca'ya sordum. Sezgin Baran Korkmaz'ı, 2017 yılının aralık ayından bu yana tanıdığını belirtti ve SÖZCÜ'ye şunları söyledi:

Ben Ardahanlı, Sezgin Baran Korkmaz da Kars'ın Digor İlçesi'nden. Yani hemşehriyiz. Kendisini eğitime yaptığı destek ve yardımlarla tanıdım. 2019 yılının ocak ayında Ardahan Valiliğine gönderdiği yardımlar nedeniyle video çekip teşekkür ettim. Öğrenciler de ‘Biz okuyacağız, meslek sahibi olacağız' diyordu. Yine yardım yapsa, yine teşekkür ederim.

Hayatın içinde olan insanım. Dokunulmazlığa, hukuki zırha sahip değilim. Açıklanamayacak hiçbir ilişkim yok. Bir Audi A-6, bir Passat marka otomobilim var. Bunları kendim aldım. Audi'yi Ankara'da kullanıyorum. 2018 yılının ekim ayından bu yana Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesiyim. devletten maaş, hak ediş almıyorum, otomobilini kullanmıyorum. Hiçbir bankadan kredi kullanmadım.

‘İNSAN ARKADAŞININ OTOMOBİLİNİ KULLANAMAZ MI?’

Passat otomobilimi hasarlı olduğu için tamire verdim. Baran Korkmaz'ın araç kiralama şirketinden araç kiralamak istedim. Ancak, ısrarla para ödetmedi. Yaklaşık 3 ay kadar aracı kullandım. Yanlış yapmışım. Keşke parasını ödeseymişim. Ama insan bir arkadaşının otomobilini kullanamaz mı? Kendi otomobilimin tamiri bitince de bıraktım.

‘SBK HOLDİNG’E BELKİ 50 DEFA GİTMİŞİMDİR’

SBK Holding'e belki 50 defa gitmişimdir. Bana gelen hemşehrilerimiz genelde Baran Korkmaz'ı da tanıyordu. Oteline defalarca davet etti ama gitmedim. Uçağına binmedim. Ama gidebilirdim de. Bugüne kadar gittiğim otellerin faturalarının tamamı bende duruyor. SBK Holding'in hiçbir şirketinde yönetimde görev almadım. Doğum günüm nedeniyle Baran Korkmaz'ın videosu konuluyor. Baran'a gelinceye kadar kimlerin mesajları var. (Ünlü bazı siyasetçilerin de doğum günü video mesajlarını da bilgi olarak gönderdi.) Bunlar normal şeyler.