AKP'li isimden 'FETÖ' itirafları: 'Sanki kendi kadrolarım vardı...'

Beyanlarının karşı argümanlarına sinirlenen Ayvalı, AKP-cemaat ittifakına ilişkin itiraf niteliğinde sözler sarf etti.11-06-2020 00:18

İleri Haber

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, geçmişteki AKP-Gülen cemaati ittifakına ilişkin, “Darbeci Kemalistlerle FETÖ'yü birbirine kırdırmak suretiyle yol aldık” dedi.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programına konuk olan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, “FETÖ’de ‘siyasi ayak’ tartışması”nda baltayı taşa vurdu. Beyanlarının karşı argümanlarına sinirlenen Ayvalı, AKP-cemaat ittifakına ilişkin itiraf niteliğinde sözler sarf etti.

AKP ve cemaatin bürokraside kol kola girmesini “farklı darbecileri tasfiye etmek için” şeklinde gerekçelendiren Ayvalı, şunları söyledi:

“İktidara geldiğimde sanki kendi kadrolarım vardı da çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Hayır. Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı ve bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık.”