AKP'li ilçe belediyesi, İBB ekiplerinin yolunu kesti: 'Bakalım daha neler göreceğiz!'

İBB ekipleri, AKP'li Pendik Belediyesi'nin D-100 Karayoğlu üzerine, izinsiz olarak koyduğu moboyu kaldırmak istedi. Ancak ilçe belediye ekipleri İBB ekiplerini yolu keserek engelledi.20-12-2020 18:53

İleri Haber

AKP'li Pendik Belediyesi, İBB'nin sorumluluk alanındaki yola izinsiz olarak koyduğu mobo kabinini belediye ekipleri kaldırmak isteyince yolu araçlarla kesti. İBB ekiplerinin polis çağırması üzerine yol açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) geçmesinin ardından AKP’li ilçe belediyeleri tarafından İBB’nin yetki alanlarına yönelik müdahaleler sürüyor. İBB ekipleri, AKP'li Pendik Belediyesi'nin D-100 Karayoğlu üzerine, izinsiz olarak koyduğu moboyu kaldırmak istedi. Ancak ilçe belediye ekipleri İBB ekiplerini yolu keserek engelledi.

Olayı sosyal medya hesabından duyuran İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, "Ve bunu da gördük!!! İBB sorumluluk alanına “izinsiz” konulan moboyu kaldırmak isteyen ekiplerimizin hareketini engellemek amacıyla yol çift taraflı olarak ilçe belediye ekiplerince kesildi. Şehrin ortasında yol kesmek...Bakalım daha neler göreceğiz!" paylaşımını yaptı.

Yazıcı daha sonra ise "Ekiplerimizin polis çağırması ve polisimizin bölgeye intikal etmesinin ardından yol kesme vakası sonlandırılmıştır. Emniyet mensuplarımıza teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.