AKP'li ilçe başkanına cinsel saldırı soruşturması!

AKP'nin önemli il teşkilatlarından birinin ilçe başkanı D.A. ve beraberindeki bazı isimler hakkında AKP'li merkez ilçe yöneticisi olan Z.D.'ye birden fazla kez cinsel saldırıda bulunulduğu gerekçesiyle soruşturma açıldı.01-09-2019 11:49

AKP'nin önemli il teşkilatlarından birinin merkez ilçe yöneticisi olan Z.D., partinin ilçe başkanı D.A.'nın da olduğu bazı isimlerin kendisine karşı cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 22 Ağustos'ta Savcılığa şikayetçi oldu.

2015 yılının Mart ayında D.A.'nın "parti toplantısı var" diyerek kendisini şehir dışına götürdüğünü anlatan Z.D., D.A.'nın arabada kendisine yaptığı içecek ikramının ardından fenalaştığını söyledi. D.A.'nın bunun üzerine kendisini otele götürdüğünü anlatan Z.D., şöyle devam etti:

"Giriş katta bir odaya geçtik. Ben odadayken banyoya geçtim. Orada kusmaya başladım. Kendisi bana yaklaştı. Ben yardım edeceğini zannediyordum. Ancak yardım etmedi, bana sarıldığını hatırlıyorum. Daha sonra kendimden geçtim. Sabah uyandığımda yatakta üzerimin çıplak olduğunu ve aynı yatakta kaldığımızı gördüm. Cinsel ilişki yaşadığımız anı hatırlamıyorum. Ama ben kendimi çıplak gördüğüm için ağlamaya başladım."

'GÜÇLÜYÜM, BANA BİR ŞEY OLMAZ' DEMİŞ

Oda Tv'de yer alan habere göre, D.A.'nın kendisini "kimseye bir şey anlatma" diyerek uyardığını söyleyen Z.D., D.A.'nın "güçlüyüm, bana bir şey olmaz" dediğini söyledi. Daha sonra D.A.'nın kendisi üzerinde baskı kurduğunu ve işe yerleştireceğini söyleyerek bir kez daha cinsel saldırıda bulunduğunu anlattı.

Z.D. olayın ardından 7 Nisan 2015'te D.A.'nın bir erkek arkadaşıyla bulunduğu otele gelerek kendisine ikisinin birden cinsel saldırıda bulunduğunu ifade etti. D.A. aracılığıyla çeşitli kişilerin cinsel saldırısına maruz kaldığını yer ve insan isimleri vererek anlatan D.A., 2019 yılı Mayıs ayında D.A.'yı reddetmesinin ardından D.A. tarafından darp edildiğini söyledi. Bunun üzerine ilaç içerek intihar girişiminde bulunduğunu anlatan Z.D., ailesinin sorması üzerine yaşadıklarını kendisini AKP'ye sokan dayısına anlattığını söyledi.

Dayısının da yardımıyla Savcılığa yaşadıklarını anlatan Z.D.'nin ifadesinin ardından partinin merkez ilçe başkanı hakkında soruşturma açıldı.