AKP'li il başkanı: 'Bizi sıradan bir siyasi parti olarak görüyor bunlar, yanılıyorlar ama farkında değiller'

AKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, partisinin toplantısında yüksek döviz kuru için dış güçleri suçladı. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgüler dizen Ellibeş, yüksek kur ile bağımsızlık arasında ilişki kurduğu konuşmasında "Anlayamadıkları şey şu; bizi sıradan bir siyasi parti olarak görüyor bunlar. Yanılıyorlar ama farkında değiller" ifadelerini kullandı. 21-11-2021 09:41

AKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, partisinin Gebze'deki genişletilmiş ilçe danışima toplantısında açıklamalarda bulundu. AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a övgüler dizen Ellibeş, yükselen döviz kuru için  ABD Başkanı Joe Biden ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u suçladı. Ellibeş, Erdoğan'ın isteklerini yerine getirmesi halinde döviz kurunun düşeceğini iddia etti. 

"Anlayamadıkları şey şu; bizi sıradan bir siyasi parti olarak görüyor bunlar" diyen Ellibeş, "Yanılıyorlar ama farkında değiller" diyerek bir davanın peşinde olduklarını öne sürdü. 

'YEMİN EDİYORUM DÜŞER'

AKP'li Ellibeş, kuru ilişkin şunları söyledi: 

"Recep Tayyip Erdoğan dese ki; “Emredersin Biden, ne istiyorsun Macron. İstediğini söyle biz yapalım. Senin istediğin kadar nefes alalım, senin istediğin kadar oturalım, ayakta duralım.” Bunu derse dolar da Euro da şu da bu da düşer mi? Yemin ediyorum düşer."

'EURO İLE YIKAMAZSINIZ, DOLAR İLE DEVİREMEZSİNİZ'

Doların bu şekilde düşmesiyle birlikte bağımsızlığın da tehlikeye düşeceğini öne süren Ellibeş, şöyle konuştu:

"Ama ne oluruz. Bağımsızlığımız nereye gider. Hürriyetimiz ne olur. Bizi euro ile yıkamazsınız, dolar ile deviremezsiniz. Bu şekilde bizi mağlup edemezseniz. İnandık, iman ettik biz. Sevdamız var."

'BİZİ SIRADAN BİR SİYASİ PARTİ OLARAK GÖRÜYOR BUNLAR, YANILIYORLAR AMA FARKINDA DEĞİLLER'

Sözcü'den Halil Ataş'ın haberine göre AKP'li Ellibeş sözlerine şöyle devam etti:

"Anlayamadıkları şey şu; bizi sıradan bir siyasi parti olarak görüyor bunlar. Yanılıyorlar ama farkında değiller. Bizim bir davamız var kardeşim, dertliyiz. Dava partisiyiz biz. Kişiler gider, dava kalıcıdır. Ve biz bu uğurda büyük fedakarlıklar yaptık. Büyük bedeller ödedik. Ödeyeceğiz, ödemeye de devam edeceğiz.

ABD Başkanı Biden ne demişti, “Biz darbe ile deviremedik ama muhalefete vereceğimiz destekle seçimde devireceğiz.” Recep Tayyip Erdoğan’ı’ sana ne bu ülke senin mi. Bu ülkeyi Recep Tayyip Erdoğan’dan daha çok mu seviyorsun. Niye istemiyorlar; Amerika kıtası, Avrupa kıtası İsrail’in. Dik dik durduğu için dünya beşten büyük olduğu için. Mazlum, mağdur dünyada kim varsa kolladığı, koruduğu için."