AKP'li Hamza Dağ: Orman yangınında zarar gören ağaçlar mangal kömürü olarak ekonomiye kazandırılacak

Yaptığı incelemenin ardından açıklamalarda bulunan Dağ, alanın imara açılacağına yönelik iddiaları “manipülasyon” ve “yapılan çalışmaları gölgelemek” olarak niteledi. Dağ, “Yangının gerçekleştiği alanda zarar gören ağaçlar, sonbaharda kesilecek ve mangal kömürü olarak kullanılması için ekonomimize kazandırılacak, bölgede ise yeşillendirme faaliyeti gerçekleştirilecektir” dedi.08-09-2020 19:06

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza orman yangının yaşandığı alandaki incelemesinde “Yangının gerçekleştiği alanda zarar gören ağaçlar, sonbaharda kesilecek ve mangal kömürü olarak kullanılması için ekonomimize kazandırılacak” açıklamasında buldundu.

Bir süre önce Seferihisar’da bulunan Ekmeksiz Plajı’nda çıkan yangında ormanlık alan ve 60’a yakın araç zarar görmüştü. BirGün’de yer alan habere göre, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Ekmeksiz Plajı çevresinde incelemelerde bulundu.

Yaptığı incelemenin ardından açıklamalarda bulunan Dağ, alanın imara açılacağına yönelik iddiaları “manipülasyon” ve “yapılan çalışmaları gölgelemek” olarak niteledi. Dağ, “Yangının gerçekleştiği alanda zarar gören ağaçlar, sonbaharda kesilecek ve mangal kömürü olarak kullanılması için ekonomimize kazandırılacak, bölgede ise yeşillendirme faaliyeti gerçekleştirilecektir” dedi.

Orman yangınlarının engellenmesine yönelik herhangi bir görüş bildirmeyen Dağ, “Yangın çıkan alanın yakınında yer alan makilik arazide de yeni fidanların dikimiyle yeşillendirme yapılacaktır” ifadelerini de kullandı.