AKP'li Erdoğan: 'Barınamıyoruz!' diyen öğrenciler de teröristmiş...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) her 4 gençten 1’inin işsiz olduğunu açıklarken, diplomasız Cumhurbaşkanı Erdoğan, her 10 kişiden 1’inin üniversite mezunu olmasıyla övündü. Erdoğan ayrıca 'Barınamıyoruz!' diyen öğrencilerin terörist olduğunu söyledi.05-10-2021 16:37

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray’daki Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katıldı.

Yüz yüze eğitim konusunda mesajlar veren Erdoğan, “Salgın tehdidine karşı gereken tedbirleri alarak üniversitelerde de yüz yüze eğitimin sürmesinde kararlıyız” diyerek, sınıfların karantinaya alınabileceğini fakat okulların ‘kesinlikle katılmayacağını’ söyledi.

Erdoğan, AKP iktidarını övmek için, “Üniversiteye gidebilmenin ayrıcalıklı olduğu günlerden, her 10 kişiden 1'inin üniversite mezunu olduğu günlere geldik” ifadelerini kullandı ancak üniversiteli işsizlerden söz etmedi.

“Eğitim kalkınma arasındaki güçlü ilişkiye inandık ve bu güçlü ilişkiyi kurduk” diyen Erdoğan, “Doktoralı insan kaynağımız hedeflerimizin çok gerisinde” ifadelerini kullandı.

‘‘BARINAMIYORUZ!’ DİYENLER TERÖRİSTTİR’

Erdoğan, üniversite öğrencilerinin barınma sorununa dikkat çekmek için başlatılan "Barınamayanlar" eylemlerine tepki gösterdi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘rektörünün arabasının üstüne çıkıp orada tepinen öğrencilerin olduğu bir Türkiye'yi kabullenemediğini’ belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bize böyle öğrenciler gerekmez. Öğrenci, her şeyden önce irfanın, ilmin kendisini güçlendirdiği insan olmalıdır. Halbuki üniversiteye girmenin ayrı dert, okuyup bitirmenin ayrı sıkıntı olduğu dönemlerden bugünkü kapasiteye ulaşmış olmamız tarihi başarıdır. Rektör aracın içinde, siz önünü kesip aracın üstüne çıkıp tepiniyorsunuz. Bunlar olsa olsa ancak üniversitelerin içine sızmış teröristlerdir."

‘YURTLAR OTEL STANDARDINDA’

"Nedir o Allah aşkına? Parklarda, bankların üzerinde sereserpe yatanlar... Bunlar öğrenci mi? Ne alakası var ya?" diyen Erdoğan, bu öğrencilerin "Gezi'de olduğu gibi buralarda terör estiren teröristler" olduğunu ileri sürdü. "Gelişmiş ülkeleri dahi geride bıraktığımız kapasitemiz var" diyen Erdoğan, üniversite öğrencilerinin barınma sorunu olmadığını ve yurtların otel standardında olduğunu da söyledi. Üniversitelerde eğitim öğretimin kesintisiz sürmesinde kararlı olduklarını ifade eden Erdoğan, yeni kurulan üniversitelerin her geçen gün daha da güçlendiğini savundu.