AKP'li Cemil Yaman’dan salgının yok sayıldığı oğlunun düğününe savunma

AKP'li Cemil Yaman, koronavirüs salgınının yok sayıldığı oğlunun düğününü "Ben Ağrılıyım, yapmasan, ‘Bir yemek yedirmeden yolladı’ derler" diyerek savundu.07-09-2020 09:05

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlu Hasan Hüseyin Yaman’ın düğününde koronavirüs salgını yok sayılmış, binlerce davetlinin katılımıyla nikah töreni düzenlenmişti. AKP'li Yaman, kamuoyunun büyük tepkisini çeken düğünü "Pişman değilim, oğlumu evlendirdim. Ben Ağrılıyım, yapmasan, ‘Bir yemek yedirmeden yolladı’ derler" diyerek savundu.

Hürriyet gazetesinden Turan Yılmaz'ın haberine göre, Dilovası’nda İzmit Körfezi ve Osman Gazi Köprüsü manzaralı Karayolları Tesislerindeki nikah töreni, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle, 4 Eylül itibarıyla sokak ve kır düğünlerini yasaklayıp, nikah töreni şeklinde yapılacak düğünlere de bir saatlik süre sınırlaması ile yiyecek içecek ikramı yasağı getirmesinin hemen ertesi günü yapıldı.

Koronavirüs salgını yasakları nedeniyle birçok düğün organizasyonunun iptal edildiği bir dönemde gerçekleşen nikah töreni, kalabalık davetli sayısının yanı sıra süre sınırlamasının aşılıp yiyecek ve içecek ikramı yapılması, toplu görüntü veren takı töreni ve fotoğraf çekimleri nedeniyle de tepkilere yol açtı.

'PİŞMAN DEĞİLİM'

AKP'li Cemil Yaman ise salgının yok sayıldığı düğüne ilişkin pişman olmadığını söyledi.

Yaman salgın önlemlerinin 'esnetildiği' düğünü, "Ben Ağrılıyım, yapmasan, ‘Bir yemek yedirmeden yolladı’ derler" sözleriyle savundu.

Cemil Yaman şunları söyledi:

“Pişman değilim, oğlumu evlendirdim. Pandemi kurallarına da uydum. Hatta, davet etmek için aradığımda Sağlık Bakanımıza da bilgi verdik. O zaman yasak yoktu. Nikah töreninin yapıldığı alan 10 dönümlük bir arazi. Girişte iki arkadaşımız gelen herkesin ateşini ölçtü. Maskesiz kimseyi içeri almadık. 15 kişilik masalara en fazla 5-6 kişi oturttuk. Kalabalık olmasın diye arkadaşlarımı bile davet etmedim. Duyup gelenler oldu. Gelene ‘gelme’ diyemem ki. Nikah bir saat 15 dakika sürdü. Yani 15 dakika aştık sadece. O da gelin ve damatla fotoğraf çektirmek isteyenler nedeniyle oldu. Uzaktan gelen misafirlerimiz olduğu için yemek ikramı da yaptık. (Gülerek) Ben Ağrılıyım, yapmasan, ‘Bir yemek yedirmeden yolladı’ derler.”