AKP'li Cahit Özkan: 2023 seçimlerinde yüzde 75’e ulaşmak için çalışıyoruz

AKP'li Cahit Özkan: 2023 seçimlerinde yüzde 75’e ulaşmak için çalışıyoruz

AKP'li Cahit Özkan, düzenlediği basın toplantısında gündemdeki "50+1" konusunda açıklamalarda bulundu. Seçimlerde hedeflerinin yüzde 75 olduğunu söyledi.

AKP Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Yüzde 50+1 konusunda konuşan Özkan, "Biz 2023 seçimlerinde yüzde 75’e ulaşmak için çalışıyoruz" dedi.

Meclis'teki basın toplantısında konuşan AKP'li Cahit Özkan, beşinci yargı paketine ilişkin "Bu düzenleme ile kamu hizmetinin daha az maliyetle ve hızlı sunulması, icra satış sisteminin yenilenmesi ve vatandaşa yansıtan maliyetlerin azaltılması, mülkiyet hakkının korunması, çocukların ruhsal ve fiziksel gelişiminin desteklenmesi amacıyla insan hakları eylem planı esas alarak hazırladığımız teklifimizi görüyoruz" ifadelerini kullandı. 

'MUSTAFA KEMAL'DEN SONRA NELER YAPILDIĞINA BAKACAK OLURSAK, CHP ÖZÜR DİLEMELİDİR'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "helalleşme" açıklamasına dair de konuşan Özkan, şunları söyledi:

"Cumhuriyet Halk Partisi kendi içinde bir ortak noktaya varamamışken, kendi içinde geçmişle yüzleşmek yerine geçmişin hesaplarını sürdürmek gibi bir gayretin olmasına rağmen, kendi Genel Başkanları da kendine koltuk devşirebilmek için helalleşmek adı altında günü kurtarmaya çalışıyorsa, başlaması gereken nokta tek parti dönemlerine kadar uzanmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi yüz yıla yakın sürede yaptıkları hataları, özellikle Gazi Mustafa Kemal’den sonra tek parti uygulamalarının, "milli şef" döneminde İsmet İnönü’nün neler yaptığına tek tek bakacak olursak, hepsinden tek tek özür dilemelidir."

'EYT GÜNDEMİMİZDE YOK'

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuna da değinen Özkan, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve ilgili Bakanlarımız net bir şekilde ortala koydu. Yaşla ilgili olamamak üzere, emeklilerimizi düşündüğümüz için. Emeklilerimiz emekli olduğu zaman Avrupa’da nasıl emekliler onuruna yaraşır, hiçbir işte çalışmadan haline münasip bir şekilde yaşaması mümkünse, gelişmiş demokrasilerde olması gereken çalışan ve ödenen prim denkleminde olması gereken emekli denklemini hayata geçirmemiz gerekiyor. Bu düzenlemenin milletimiz emeklilerimiz için çalışma hayatımız için, ülkemizin daha fazla üretim, istihdam, ihracat ile refah ülkesi olması için arkasında durduğumuz düzenlemedir. Şu anda öyle bir gündemde çalışma yok" şeklinde konuştu.

'2023 SEÇİMLERİNDE YÜZDE 75'E ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

AKP'li Özkan, her geçen gün eriyen oylara rağmen seçimlerde hedeflerinin yüzde 75 olduğunu iddia ederek şunları söyledi: 

"Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları ve tavrı belli. Yüzde 50 artı 1 demokrasimizin ve milletimizin temsil yetkisinin en güzel şekle kullanılabilmesinin yolu olduğundan bahisle arkasındayız. Keşke milletten yetki isteyenler yüzde 70 almayı hedefleyebilseler. AK Parti olarak bizim hedefimiz yüzde 70-80’dir. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı olarak milletimizin bugüne kadar yüzde 80’ine yakınının oyunu almışız. Biz 2023 seçimlerinde yüzde 75’e ulaşmak için çalışıyoruz."