AKP’li belediyenin yaptığı köprü daha açılmadan çöktü

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Vezirköprü'de yaptığı köprü daha açılmadan çöktü. Köprünün 10 köyün ulaşımını sağlaması planlanıyordu.17-11-2020 08:05

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde AKP'li Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan köprü daha açılmadan çöktü. 10 köyün ulaşımını sağlayacak olan köprünün yıkıldığı bölgede incelemelerde bulunan CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, "Köprü açıldıktan sonra üstünde insanlar veya araçlar geçerken çökseydi, bunun hesabını kim verecekti?" şeklinde konuştu.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 yılı mart ayında ihale edildikten sonra mayıs ayında yapımına başlanan ve 10 köyün ulaşımında kullanılacak olan Çalköy Köprüsü'nün açılışı yapılmadan çökmesi büyük tepki çekti. Sadece 2 yakasına konulan ayaklar üzerine oturtulan köprünün, orta kısmında taşıyıcı kolonların olmadığı ve dökülen betonun ağırlığına dayanamaması sebebiyle çöktüğü öne sürüldü.

'YA ÜSTÜNDE İNSANLAR VE ARAÇLAR VARKEN ÇÖKSEYDİ?'

Bölgede incelemede bulunan CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, köprünün 10 köyün ulaşımını sağlayacağını ve ayrıca Büyükşehir Belediyesine ait taş ocağının bağlantı yolu olduğu belirterek, “Bu köprü açılmadan kendi ağırlığını taşıyamadığı için çöktü. Ya köprü açıldıktan sonra üstünde insanlar veya araçlar geçerken çökseydi, bunun hesabını kim verecekti?” diyerek, köprüyü yapanlardan hesap sorulmasını ve oluşan devlet zararının karşılanmasını istedi.