AKP'li belediyenin ilk icraatı: 88 işçi işten atıldı!

Aydın’da AKP'nin kazandığı Bozdoğan İlçesi’nde, belediyede çalışanı 88 işçinin işine son verildiği ortaya çıktı.13-04-2019 14:07

Yerel seçimlerde Aydın'da Bozdoğan Belediye başkanlığını kazanan AKP’li Ufuk Altıntaş’ın ilk icraatı yıllardır kadrolu olarak çalışan belediye işçilerini işten çıkarmak olduğu ortaya çıktı.

Birgün'ün haberine göre, belediye başkanının işten çıkarmalar için belediyenin borcunu gerekçe gösterdiği ifade edildi. Bozdoğan Belediyesi’ne bağlı Bozbel A.Ş’de kadrolu çalışan 88 işçinin işlerine dün itibarı ile son verildi. İşten çıkarmaların önümüzdeki günlerde de devam edeceği ve sayının 172’yi bulabileceği ifade edildi. Toplam 260 işçiden 172’sinin işten çıkartılmasının asıl gerekçesinin ise, AKP’li Altıntaş’ın kendisine destek veren partililerini ve yakınlarını İŞKUR üzerinden işe almak olduğu öne sürüldü. Belediye’de örgütlü Belediye-İş Sendikası yöneticilerinin de Bozdoğan’a gelerek görüşmeler yürüttüğü ve işten çıkarmaları önlemeye çalıştığı öğrenildi. Bozdoğan Belediyesi’nde işçiler dün işten çıkarmaları protesto için toplanarak tepki gösterdi.