AKP’li belediyeden gerici kitap hediyesi: 'Gönül rahatlığı ile okuyabileceğinize inanıyorum'

AKP’li Ümraniye Belediyesi kadınların “Eve geç kalmamaları, sabah ve akşam kocalarını uğurlamaları ve karşılamaları gerektiği ve terbiyeli genç kızların ise yüksek sesle bağırarak konuşmaması gerektiği” gibi skandal ifadelerin yer aldığı gerici kitabı ‘hediye’ olarak dağıttı07-06-2020 08:38

AKP’li Ümraniye Belediyesi’nin, gerici Yeni Akit Gazetesi Yazarı Yaşar Değirmenci tarafından yazılan ve içerisinde skandal ifadeler yer alan ‘modern dünyada görgü kuralları’ isimli kitabı ücretsiz olarak dağıttığı ortaya çıktı. Kitabın girişinde de Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın önsözü yer alırken özel olarak bastırılan kitapta belediyenin logosu ile ‘Hediyedir, parayla satılamaz’ ifadesi yer aldı.

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Yıldırım tarafından kaleme alınan önsözde de şu ifadeler yer aldı: “Gönül rahatlığı ile okuyabileceğinize inandığımız kitabı sizlere takdim ediyoruz. Bu kitabı ve daha birçoklarını bu duygularla okuyarak ve okumayı ruhunuzun beslemesi olarak, asla terk etmeyeceğimiz bir hayat tarzı haline getirmeniz ümidiyle…” ifadeleri yer aldı.

Kitabın ‘ev hayatı ve ailede adap’ başlıklı bölümünde, kadınlara yönelik ‘kocasının sözünü kesmemeyi bilmeli’ gibi skandal ifadeler yer aldı: “Eve geç kalmamalı, sabah ve akşam kocasını mutlaka kendisi uğurlamalı ve karşılamalı. Dinlemesini bildiği kadar kocasının sözünü kesmemesini de bilmeli. Kocasına yerinde ve gerekli şekilde hoşgörülü olabilmeli, onu kendi sevgi ve saygısından yoksun bırakmamalı. Evi veya kocasının işi ile ilgili konuları başkalarına anlatırken çok dikkatli olmalı.”