AKP'li belediye yılbaşında İstiklal Caddesi'ne pompa ile gül kokusu sıkacak

AKP'li Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız, İstiklal Caddesi'nde yılbaşı hazırlıklarına ilişkin bilgi verdi. Yıldız, caddeye pompa ile gül ve lavanta kokusu sıkılacağını söyledi.19-12-2019 17:00

AKP’li Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, yeni yıl hazırlıkları kapsamında İstiklal Caddesi'ne bir pompa ile gül ve lavanta kokusu sıkılacağını söyledi.

Yeni yıl hazırlıkları ile ilgili bilgi veren AKP’li Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, "Yerli yabancı turistler buradan geçerken hoş bir koku alsın istedik. Bir pompa ile etrafa lavanta kokusu, gül kokusu yayalım, dedik. İstiklal Caddesi mis gibi koksun," dedi.

Yıldız ayrıca, caddede ışıklandırma yapılarak müzik noktaları kurulacağını ifade etti.

Yıldız şöyle konuştu:

“İstiklal’i daha yeşil, ışıklı yapabiliriz diye düşündük. Bununla ilgili 4-5 aydır süren çalışmamız oldu. Taksim’den Tünel’e kadar bütün İstiklal Caddesi’ni ışıklandırıyoruz. Çünkü İstiklal Caddesi, Cedde-i Kebir. Tarihimizin en eski caddesi. Buranın ağaçlandırılması ve yeşillendirilmesi gündemimizde. Buranın geçmişini biliyorum. Tartışmaları da biliyorum. Bunu da hoş karşılıyorum. Daha çok talep buranın yeşillendirilmesi ile ilgili. Bizim de arzumuz bu. Manolyalarımızı İstiklal Caddesi’ne yerleştireceğiz. Şu an da ahşap saksılarda. Uygun yer bulduğumuz zaman ekeceğiz.”

“Işıklandırma ve yeşillendirme yapacağız. Daha ışıl ışıl bir İstiklal Caddesi olacak. Sokak sanatçıları için 16 farklı nokta belirledi ekiplerimiz. Burada önceliğimiz müziklerin birbirine karışmaması. Üzerinde solfej işareti olan duraklar yapacağız. Müzisyenler oralarda çalacak. Bütün İstiklal Caddesi boyunca hoş müzikler kulağınıza gelecek. Işıklandırmayı yaptık, gözlerine hitap ettik. Müzik durakları ile kulağa kitap ettik. Burun için de koku planlandı. Yerli yabancı turistler buradan geçerken hoş bir koku alsın istedik. Bir pompa ile etrafa lavanta kokusu, gül kokusu yayalım, dedik. İstiklal Caddesi mis gibi koksun. Işıl ışıl bir Beyoğlu, mis gibi kokan bir Beyoğlu ve yeşil bir İstiklal Caddesi hedefledik.”