AKP'li belediye IŞİD hayranından doğal tarım projesi için görüş almış

AKP’li Mamak Belediyesi’nin IŞİD’e övgüler dizen Mehmet Tülüce ile doğal tarım projesi için görüştüğü ortaya çıktı.07-09-2019 11:21

AKP’li Mamak Belediyesi, IŞİD hayranı Mehmet Tülüce ile gerçekleştirilecek doğal tarım projesi için ziyaretlerde bulunarak görüş aldı.

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, AKP’li Belediye Başkanı Murat Köse tarafından sosyal medyada “Doğal Tarım Uzmanı Sn. Mehmet Tülüce ile kentsel tasarım aşamasında olan Kıbrıs Kanyonu proje alanımızı gezdik. Tabiat harikalarının saymakla bitmediği şehrimizde meraklılarına eşsiz bir güzellik sunacak projemiz tarih ve doğaseverlerin ilgi odağı olacak” paylaşımı ile duyurulan proje kapsamında Tülüce ile Mamak ilçesinde doğal ve organik tarım için incelemelerde bulundu.

Mamak Belediyesi internet sitesinde ise “Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Doğal Tarım Uzmanı Mehmet Tülüce ile birlikte Gökçeyurt Mahallesi’nde hayata geçirilecek tarım projeleri alanlarını gezdi” şeklinde bir duyuru yayımlandı.

Tülüce’nin ise IŞİD hayranı olduğu ve sosyal medya hesabından IŞİD’e övgüler sıraladığı ortaya çıktı.

Tülüce, IŞİD’i ılımlı bulduğunu belirterek sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “IŞİD’i gayet ılımlı bulduğumu belirtmek isterim. Klasik fıkhı ve eski islam devletleri çok daha sert” ifadelerine yer verdi.

Tülüce. 2016 yılında sosyal medya hesabından, “Kusura bakmayın beyler! Eli kanlı tüm gavurlar IŞİD’e çullanmışken IŞİD’e sövmemi beklemeyin” paylaşımını yaptı.

Tülüce, IŞİD’in katliamlarına iman gücü nitelemesi yaparak “Tüm dünya bir oldu IŞİD ile baş edemiyor. İman gücü karşısında modern silahlar işlemiyor” ifadelerini kullanarak yaptığı bir başka paylaşım da dikkati çekti.

Tülüce, 2015 yılında ise yine sosyal medya hesabından, “IŞİD başarılı oluyor. İnançla doğru strateji ve taktik bir arada. Oysa senin subayın, benim savaşta ne işim var diyor” şeklinde paylaşım yapmıştı.

Belediye Başkanı Murat Köse, “Bunlardan haberimiz yoktu. Sosyal medyadan gördüğümüz bir kişi ve bu alanda uzmanlarla alakalı görüşmek istedik, yeni öğrendik. İnsanların geçmişini araştıramıyoruz, biz de öğrenmiş olduk. Katkı sağlayacak bir şeyi var mı diye sormak istedik görüşünü almak istedik, durum bundan ibarettir” dedi.