AKP'li belediye Bilal Erdoğan'ın vakfına 5 milyon TL'ye yurt yapacak

AKP’li Osmangazi Belediyesi, Bilal Erdoğan'ın da yönetiminde yer aldığı İlim Yayma Vakfı’na öğrenci yurdu inşa edecek ve toplam 5 milyon 982 bin lira harcanacak.09-10-2019 11:09

Bursa’nın AKP’li Osmangazi Belediyesi, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da yönetiminde yer aldığı İlim Yayma Vakfı’na öğrenci yurdu inşa edecek. Belediye 'Osmangazi Belediyesi İlim Yayma Vakfı Yurt İnşaatı işi' başlığıyla 21 Ağustos tarihinde ihale yaptı. Yapılan ihale ile birlikte vakfın öğrenci yurdu yapımı için belediye kasasından toplam 5 milyon 982 bin lira harcanacak.

'İHALEYE İLİŞKİN BİLGİ VERİLMEDİ'

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre AKP’lilerin kurucusu olduğu vakfa belediye kasasından para harcanarak yurt yapılmasına ilişkin konuşan Osmangazi Belediye Meclisi CHP Grubu Sözcüsü Sefa Yılmaz, ihaleye ilişkin kendilerine bilgi verilmediğini söyledi. CHP’li Yılmaz, “Osmangazi Belediyesi’nde iktidar partisi AKP belediye encümeninde talep etmemize rağmen bize yer vermedi. Bu nedenle encümenin yaptığı ihale ve sair işlemlerden bilgi sahibi olamıyoruz. Osmangazi Belediyesi İlim Yayma Vakfı Yurt inşaatı işinden bilgimiz olmadı. Kaldı ki belediye başkanı bizim bugüne kadar belediye meclisinde verdiğimiz hiçbir soru önergesine cevap da vermemiştir” dedi.