AKP'li belediye 18 yıllık caddenin adını 'Bakan Fatih Dönmez' diye değiştirdi

AKP'li Gölpazarı Belediyesi, Orgeneral Aytaç Yalman Caddesi'nin ismini 18 yıl sonra değiştirip Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in adını verdi.20-08-2019 10:08

Bilecik'in AKP'li Gölpazarı Belediyesi, Orta Mahalle'de bulunan Orgeneral Aytaç Yalman Caddesi'nin ismi meclis üyelerinin ortak kararı ile değiştirdi. Caddeye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in adı verildi. Normal cadde ve sokak tabelalarından farklı olarak hazırlanan cadde tabelasına, bakanın fotoğrafı ve biyografisi de eklendi.

Aytaç Yalman, jandarma genel komutanıyken Bilecik Gölpazarı'nda 5. Jandarma Tabur Komutanlığı'nı kurup açılışını yapmıştı. Bu nedenle taburun önündeki caddeye 12 Aralık 2001 de adı verilmişti.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberi'ne göre, Belediye Başkanı Hayri Suer, Bakan Dönmez'in biyografisinin ve adının yazılı olduğu cadde tabelasını ilçeyi ziyarete gelen Bakan Dönmez'e takdim etti ve Gölpazarı'na büyük desteklerinden dolayı teşekkürlerini bildirdi.

Memleketinde adının caddeye verilmesinin kendisini duygulandırdığını belirten Bakan Dönmez de, “Çocukluğumuz burada geçti. Bu sokak ve caddelerde bizler de koşturduk. Şu an belediye başkanımız ve belediye meclis üyelerimizin kararı ile eski adı Orgeneral Aytaç Yalman Caddesi'ne benim ismimi vermişler. Aslında ben baba ocağımı ziyarete geldim. Bu gece bana bir sürpriz yaptılar. Burada çocukluk arkadaşlarım da var. Onlarla da hasbıhal ettik. Bu güzel sürprizde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Küçükken oynadığımız caddeye ismimin verilmesi beni çok duygulandırdı” diye konuştu.