AKP'li belediye 1 milyona iftar sofrası kurup, 163 bin liraya mehter takımı tutmuş

AKP'den CHP'ye geçen İzmit Belediyesi'nde CHP'li başkan, belediyenin mali bilançosuna göre geçtiğimiz yıl 1 milyon TL'ye iftar sofrası kurulurken 163 bin TL'ye ise mehter takımı kiralandığını söyledi.25-05-2019 09:20

Kocaeli, İzmit Belediyesi'nde CHP’li yeni başkan Fatma Kaplan Hürriyet, AKP’li eski başkan Nevzat Doğan’dan devraldığı belediyenin mali bilançosunu yurttaşlarla paylaştı. Başkan Hürriyet, sadece geçen yıl iftar için 1 milyon lira harcandığını ve mehter takımı için 163 bin lira ödeme yapıldığını belirtti.

15 yıldır AKP’nin yönettiği ilçede göreve gelen Hürriyet, önceki dönem dosyalarını açmaya başladı. Gerçekleştirilen encümen toplantısında konuşan Hürriyet, önceki başkan AKP’li Nevzat Doğan döneminde yapılan harcamaların bir bölümünü açıkladı. Hürriyet, konuşmasında; “Geçtiğimiz yıl sokak iftarlarına 1 milyon lira harcanmış. Yıl boyunca mehteran takımına da 163 bin lira verilmiş” dedi.

AYNI ORGANİZASYONDA FARK 170 BİN LİRA

Sözcü'den Uğur Enç'in haberine göre, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, her şeyi hesaplayarak yaptıklarını belirterek şöyle konuştu; “Bizim de her akşam bir mahallede Ramazan etkinliğimiz var. Bu yıl bu etkinlikleri 230 bin liraya mal ettik. Geçen sene ise bu etkinlikler için 400 bin lira harcanmış. Bunların siyasi malzeme yapılmasından yana değilim. Bunları sadece bilgi vermek için açıklıyorum. İzmit Kart üzerinden ihtiyaç sahibi bin 090 kişiye para ve çocuklara kıyafet yardımı yapıyoruz. Bunu da reklam yapmadan gerçekleştiriyoruz”