AKP'li başkanın kızı 5 yıl boyunca işe gitmeyip 251 bin lira maaş aldı

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi eski Başkanı Menderes Atilla'nın kızı Tuğçe Atilla'nın, 5 yıldır işe hiç gitmeden maaş aldığı ortaya çıktı.



06-08-2019 12:15

AKP'li belediyelerdeki usulsüz atama ve "bankamatik memuru" skandallarına bir yenisi daha eklendi. Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye eski Başkanı Menderes Atilla'nın kızına toplam 251 bin lira maaş ödendiği, bakanlığın ise maaşı geri istediği ortaya çıktı.

İki yıl önce dolarların saçıldığı düğünle gündem olan Tuğçe Atilla babasının başkan olduğu dönemde istisnai kadrodan belediyede özel kalem müdürü yapıldı. Tuğçe Atilla'nın işe gitmediği, mesai takip çizelgesinde adının bile olmadığı belirlendi.

SINAVSIZ İŞE ALINDI

AKP'li Menderes Atilla'nın Ceylanpınar Belediye Başkanı olduğu dönemi kapsayan İçişleri Bakanlığı 2019 raporuna göre; Atilla'nın kızı Tuğçe Atilla 2015 yılı haziran ayında özel kalem müdürü olarak sınavsız işe alındı. Daha sonra da mühendis ve işletmen kadrolarına atandı. 29 Mart 2019 tarihine kadar da hiç işe gitmedi.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, son seçimde Ceylanpınar Belediyesi'ni AKP'li Abdullah Aksat kazanmıştı. İçişleri Bakanlığı müfettişleri, başkanın kızına ödenen toplam 251 bin 803 liralık maaşın geri alınmasını istedi.

NİKAH ŞAHİTLİĞİNİ SOYLU YAPMIŞTI

Tuğçe Atilla 2017 yılında İstanbul'da avukat Halit Karagün ile evlenmiş, nikah şahitliklerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile dönemin Tarım ve Köy İşleri Bakanı Eşref Fakıbaba yapmıştı. Nikaha Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Sakarya Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ve Şanlıurfa’nın 6 İlçe belediye başkanı da katılmıştı.