AKP’li başkan eski kültür müdürüne ot yolma görevi verdi, birçok işçiyi emekliliğe ayrılmaya zorladı

AKP'li Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in, eski belediye başkanı döneminde atanan kültür müdürünü ot yolma görevine verirken, birçok işçiyi de emekliliğe ayrılmaya zorladığı öğrenildi.11-08-2020 12:30

AKP'li Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, eski kültür müdürü Emine Emel Sarlık’ı önce muhasebe biriminde sonra fen işlerinde ot yolmakla görevlendirdi. Eski başkan döneminden kalan birçok çalışanın da emekliliğe zorlandığı belirtildi.

Afyonkarahisar’ın AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKP’li eski Başkan Burhanettin Çoban’ın Kültür Müdürü olarak atadığı Emine Emel Sarlık’ı, Fen İşleri’nde “ot yolmakla” görevlendirdi. AKP’li önceki Başkan Çoban’ın “Kültür Müdürü” olarak atadığı Belediye daimi işçisi Emine Emel Sarlık, AKP’li yeni Başkan Zeybek tarafından önce müdürlükten alınıp muhasebe birimine yollandı.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, daha sonra da Fen İşleri Müdürlüğü emrine verdi. Eski Müdür Sarlık, yeni görevinde park ve bahçelerdeki yabani otları ayıklıyor.

'MOBBING İDDİALARI İÇİN İNCELEME YAPILACAK MI?'

CHP Milletvekili Burcu Köksal, konuyu TBMM’ye taşıdı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya şu soruları yöneltti:

“Afyonkarahisar Belediyesi’nde emekliye sevkedilen ve emekli olmayıp da görev yeri değiştirilen personelle ilgili, bir önceki Belediye Başkanı’nın ekibini tasfiye etme, parti içi hesaplaşmaya kurban edilme iddiaları için araştırma yapılacak mı? Mobbing iddiaları ile ilgili inceleme yapılacak mı?.”

Emine Emel Sarlık, her gün Afyonkarahisar’daki parkları dolaşarak istenmeyen otları temizliyor. Ardından ağaç ve çiçekleri suluyor.