AKP'li bakan: Adayları Erdoğan seçti, kaybetti

Yeniçağ gazetesi yazarı kulislere dayandırdığı yazısında AKP'li bir bakanın "Adayları bizzat Erdoğan seçti, kaybetti" dediğini söyledi.09-04-2019 11:48

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, Ankara kulislerinde bir bakanın “İstanbul, Ankara ve İzmir büyükşehir belediye başkan adaylarını bizzat Erdoğan seçti ama maalesef Erdoğan kaybetti” dediğinin konuşulduğunu söyledi.

Orhan Uğuroğlu’nun ‘Erdoğan kaybetti diyen bakan kim?’ başlığıyla yayımlanan yazısında “Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren bir bakanın, ‘İstanbul, Ankara ve İzmir büyükşehir belediye başkan adaylarını bizzat Erdoğan seçti ama maalesef Erdoğan kaybetti’ dediği başkent kulislerinde kulaktan kulağa yayılıyor” ifadesini kullandı.

Uğurlu'nun yazısındna ilgili bölüm şöyle:

“Kim bu bakan çok kulis yaptım ama öğrenemedim. Konuştuğum AKP milletvekillerinin bir kısmı, ‘evet biz de duyduk’ derken bir kısmı ise, ‘hiç duymadık’ dediler.

AKP’nin kurucularından olan ancak halen milletvekili olmayan eski bakan, ‘Büyük iller kazanılsaydı Erdoğan kazandırdı denilmeyecek miydi? Evet, bir bakanın bu konuşmayı yaptığını ben de duydum. Ancak bana sorarsan Erdoğan eğer yerel seçim kampanyasında kendisini ortaya koymasaydı AKP tarihi hezimet yaşardı. Bu da göz ardı edilmemesi gereken diğer bir gerçek. Reis’in kamuoyunda hala kredisi var’ diye konuştu."