AKP'li Ahmet Hamdi Çamlı kadınları ve İstanbul Sözleşmesi'ni hedef aldı!

AKP'li Ahmet Hamdi Çamlı, sosyal medyada yaptığı açıklamada kadınları ve İstanbul Sözleşmesi'ni hedef alarak, "Kadın erkek eşitliği koca bir tantanadır. İstanbul Sözleşmesi, başka toplumsal sıkıntıların kapısını araladı" dedi.28-07-2020 12:04

'Yeliz' ismi ile açtığı canlı yayınla tanınan AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kadınları hedef alarak "Kadın erkek eşit değildir, eşitlik koca bir tantanadır" dedi. Çamlı, Twitter hesabından “Kadın erkek eşit değildir, eşitlik koca bir tantanadır. Eşitlik hayvan ve eşyada olabilir. İnsan eşrefi mahluktur, eşi benzeri olmaz. Erkek ve kadın da öyle” paylaşımlarında bulundu.

'KADIN ERKEK EŞİT DEĞİLDİR'

Çamlı, kadınla erkeğin eşit olamayacağını iddia ederek kadınları hedef alan ve tepki çeken açıklamasında şunları söyledi:

"Kadın Erkek eşit değildir, bu husus telif hakkı sahibine (fıtrat) göre değerlendirilmezse çok konuşulan sıkıntılara çözüm asla bulunamaz. 'Eşitlik' koca bir tantanadır. Eşitlik hayvan ve eşya da olabilir. İnsan eşrefi maluktur, eşi benzeri olmaz. Erkek ve Kadın da öyle.

Adem (as) dünyada ilk olarak halk edilmiş ve bilinen seyr üzere insan çoğalmıştır. İnsan fıtratı, Allahın ruhundan mülhem olduğu için şerikliğe çok açık değildir. Bunu eşitliğe zorlamak, şerikliğe zorlamak kavgaya ve teröre yol açar. Yaşanan da budur.

Bir yandan eşitlik, şeriklik tantanasının üst seviyede tezviratı ve sonuç terör, bir yandan da nasıl çözeceğiz gulgulesi, çözemezsiniz, olamaz. Akıl, çözüm için Hâlika ve elçisine gider. Gitmezse de kıyamete gider. Tek yol, kadın/erkek diye parçalamadan İnsan diyerek bakmalı."

'İSTANBUL SÖZLEŞMESİ TOPLUMSAL SIKINTILARIN KAPISINI ARALADI'

Açıklamalarında İstanbul Sözleşemesi'ni de hedef alan Çamlı, şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul Sözleşmesi, bir zamanlar, gerek kriz noktasına gelmiş bazı ailevi problemlerin, ve o sıkıntılara çözüm üretemeyen çevre, adliye ve polis uygulamalarının önünü açmak ve çözüm bulmak için ihdas edilmiş bir sözleşme idi. Şimdi anlaşılıyor ki, o da çare olamadı! Ve beklenmeyen başka toplumsal sıkıntıların kapısını araladığı güçlü bir şekilde ifade ediliyor. Şimdi çözüm olsun diye gelen İstanbul Sözleşmesi, Başkanımızın talimatı ile gerçek ve samimi bir çözüm için masaya yatırıyor. Ve gereken yapılacaktır."