AKP'li aday İŞKUR'u 'bağlamış'

Kırşehir'in Mucur İlçesi belediye başkan adayı AKP’li Atılgan Yılmaz katıldığı bir toplantıda İŞKUR müdürüyle anlaştığını açıkladı.12-02-2019 11:22

Kırşehir'in Mucur İlçesi AKP’li belediye başkan adayı Atılgan Yılmaz katıldığı bir toplantıda İŞKUR müdürüyle anlaştığını açıkladı.

AKP Mucur ilçe binasında yaptığı konuşmada Atılgan Yılmaz MHP'ye ait Mucur Belediyesi'nin ‘muhalefet’ partisinde olduğu için İŞKUR'dan fazla işçi alınmadığını söyledi. Atılgan Yılmaz yaptığı konuşmada "İktidar partisinin belediyesi olmadığından dolayı bu ilçelere az kontenjan verildi. İŞKUR Müdürü ile konuştum ben seçilirsem destek verecekler" ifadelerini kullandı.

'İŞKUR, ERDOĞAN'IN NİMETİ'

Sözcü'den Seda Önceler'in haberine göre Atılgan Yılmaz, Türkiye İş Kurumu Kırşehir İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın kendisine “Sen başkan olursan 150 kişiyi belediyeye alırız” dediğini öne sürdü. Yaptığı konuşmada ise "Zaman zaman İŞKUR'da çalışan gençlerimiz, analarımız, bacılarımız oldu. Bu son 5 yıl içerisinde ‘muhalefet' belediyesi olduğundan dolayı İŞKUR'da toplam çalışan sağda saysanız 50 kişi, solda saysanız 60 kişi eder. En son bir , bir buçuk ay önce 500 kişiden sadece 5 kişi Çiçekdağı'na, 5 kişi Haman'a verildi. Niye biliyor musunuz? Bakın bunu çok iyi algılayın. İktidar partisinin belediyesi olmadığından dolayı bu ilçelere az verildi. Boztepe, Akpınar ve Akçekent 50'şer, 100'er kişi personel verdi. İŞKUR, iktidarın nimeti, Ak Parti’nin nimeti, Tayyip Erdoğan'ın nimeti, İŞKUR'da çalışan hemşerimiz Mucurlu Metin Ülgen Kaya'nın nimeti olacak Allah izin verirse. Bakın önümüzdeki sezonda Metin Ülgen Kaya'nın Mucurumuza vermiş olduğu sayı 35. Mart ayının sanırım ilk haftası veya son haftası 50 kişi. Seçimin son haftasında ise size taahhüt ediyorum 150 kişi alacağız. Şimdilik acil olan, sıkıntılı olan, problemli olan siz gençlerimizi değerlendirip sizlere hizmet etmek bana şeref verir" ifadelerini kullandı.