AKP'den Kılıçdaroğlu'na "hellaşme" eleştirisi

AKP'den Kılıçdaroğlu'na "hellaşme" eleştirisi

AKP'li Ömer Çelik, seçmenlerinin tehdit edildiğini öne sürdü.

CHP lideri Kılıçdaroğlu "helalleşme" buluşmalarına devam ederken, AKP'den eleştiri geldi. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "AK Parti ve Cumhur İttifakı'mıza oy veren vatandaşlarımızı tehdit etmeye, aşağılamaya kadar giden bir dil ve üslup var" iddiasında bulundu.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir'i ziyaret edip, bir süre görüştü. Basına kapalı görüşme sonrası Çelik, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

'İTTİFAKIMIZA OY VEREN VATANDAŞLARIMIZI TEHDİT EDEN BİR ÜSLUP VAR'

Son olarak Roboski Katliamı'nda hayatını kaybedenlerin ailelerini ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" politikasını eleştiren Çelik, "Şimdi bakıyorsunuz birisi çıkıyor, toplumun bir kesimini tehdit ediyor. Bir başkası çıkıyor, onlar da toplumun başka kesimlerini tehdit ediyor. Hatta AK Parti ve Cumhur İttifakı'mıza oy veren vatandaşlarımızı tehdit etmeye, aşağılamaya kadar giden bir dil ve üslup var" iddiasında bulunurken, "Bunun neresinde helalleşmeden bahsedeceğiz? Bu helalleşmenin, bir hesaplaşmanın, rövanşist bir siyasetin alt başlığı olarak yürütüldüğünü görüyoruz" dedi.

'VATANDAŞLA HESAPLAŞMANIN SİYASETİNİ İZLİYORUZ'

Söz konusu politikayı mors alfabesine benzeten Çelik, "Şimdi mors alfabesini, gözünüzün önünüze getirin. Bir nokta ve uzun çizgiler vardır. Kılıçdaroğlu konuştuğunda nokta şeklinde bir helalleşme oluyor. Hemen arkasından milletvekilleri ve partisinden uzun bir çizgi halinde; her türlü hesaplaşmanın, vatandaşla hesaplaşmanın, her türlü çarpık siyasetini hep beraber izliyoruz. Dolayısıyla burada helalleşme, saf ve temiz bir şekilde ortaya konulmuyor. Eğer gerçekten samimi bir helalleşme olursa, bu da parti kimliğinin kurumsal bir yapısı haline gelirse, bunu takdir ederiz. Şimdi gördüğümüzde ise bu yoktur" ifadelerini kullandı.

'KILIÇDAROĞLU'NUN, İÇERİSİNDE BULUNDUĞU ZİHNİYETİN ÖDETTİĞİ BEDELLER KONUSUNDA İTİRAFTA BULUNMASI GEREKİR'

Konuyu Adnan Menderes'e getiren Çelik, "Türkiye'de herhangi bir meselenin yürütülmesinde gizli kalmamız söz konusu değil. Devletin sahibi millettir. Milletten gizli bir şey olamaz. Yassıada zihniyetinden başlayarak, Kılıçdaroğlu'nun, kendisinin içerisinde bulunduğu siyasi zihniyetin ülkeye ödettiği bedeller karşısında samimi itiraflarda bulunup, sonra da bunu partinin kurumsal kimliği haline getirmesi ve tehdit eden söylemler söz konusu olduğunda gereğini yapması gerekir" diye konuştu. (DHA)