AKP'den istifa edip usulsüz işe alım listesini paylaştı

AKP'den istifa edip usulsüz işe alım listesini paylaştı

Hasankeyf Belediye Meclis Üyesi Abdullah Tarhan, AKP'den istifası sonrası liste paylaştı.

Hasankeyf'te, usulsüz işe alımlar olduğu iddiasıyla AKP'den istifa eden Abdullah Tarhan, usulsüz olarak işe girenlere ait olduğunu söylediği bir liste paylaştı. Tarhan, "Aile partisi kurmuşlar" derken, akraba olmayanların işe girmekte zorlandığını belirtti.

Batman'da Hasankeyf Belediye Başkanı ve ilçe başkanının akrabalarının işe alındığını ve yapılan usulsüz alımlara karşı itirazlarının dikkate alınmamasına tepki göstererek istifa eden AKP’li İlçe Belediye Başkanvekili Abdullah Tarhan, açıklamalarda bulundu. Tarhan, Hasankeyf Belediyesi ve diğer kamu kurumlarında Belediye Başkanı Abdülvahap Kusen ve AKP İlçe Başkanı Rüstem Ayhan tarafından işe alındığı iddia edilen kişilerin isimlerini açıkladı.

'AİLE PARTİSİ KURMUŞLAR'

Hasankeyf ilçesinde belediye ve ilçe başkanının akrabalarının haricinde kimsenin işe giremediğini ileri süren Hasankeyf Belediye Meclis Üyesi Abdullah Tarhan, "Belediye başkanı ve ilçe başkanı sadece partisinin değil bütün bir ilçenin başkanlığını yapmak için görev alır. Sadece aile başkanlığı yapmaz. Belediye başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı gelen bütün kadroları kardeşlerini ve amcaoğullarını, yeğenlerini koydular. Bildiğiniz aile partisi kurmuşlar, 'burası bana, burası sana' diyerek akrabalarını kurumlara aldırıyorlar" dedi.

'AKRABA OLMAYANLAR İŞE GİREMİYOR'

Sözcü'den Evren Demirdaş'ın haberine göre, "Bu durumlara göz yummak istemediğim için partimden istifa ederek meclis üyeliği görevime bağımsız olarak devam etme kararı almıştım" diyen Tarhan, "40 yıllık siyasetçiyim, bunlara da karnımız tok. Dün bir milletvekili, ilçe başkanının 42 yaşında ve sabıkalı olan bir amcaoğlunu işe yerleştirdi. Belediye başkanı ve ilçe başkanının akrabası olmayanlar bir işe giremiyorlar artık. Bu gibi sorunlu alımlarla ilgili mecliste mücadele etmeye devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

İSİM LİSTESİ

Hasankeyf Belediye Meclis Üyesi Abdullah Tarhan'ın AKP Hasankeyf İlçe Başkanı Rüstem Ayhan'ın belediye ve diğer kurumlara aldırdığını iddia ettiği akrabaların isimleri şöyle:

Yaşar Ayhan: (AKP İlçe Başkanı Rüstem Ayhan'ın amcaoğlu) Hasankeyf Belediyesi

Ahmet Ayhan: (Rüstem Ayhan'ın kardeşi) Hasankeyf Belediyesi

Hasan Ayhan: (Rüstem Ayhan'ın amcaoğlu) Hasankeyf Belediyesi

Ali Ayhan: (Rüstem Ayhan’ın amcaoğlu) Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

Mahmut Ayhan: (Rüstem Ayhan’ın amcaoğlu) PTT'de çalışıyor

Salih Kutlu: (Rüstem Ayhan’ın akrabası) Hasankeyf Belediyesi

Şehmus Kutlu: (Rüstem Ayhan'ın akrabası) Hasankeyf Özel İdaresi'nde şoför

Hüseyin Mete: (Rüstem Ayhan’ın halasının oğlu) Hasankeyf Belediyesi

Yılmaz Tekine: (Rüstem Ayhan’ın akrabası) Hasankeyf Belediyesi

Refik Türkan: (Rüstem Ayhan’ın akrabası) Hasankeyf Belediyesi

Yakup Ayhan: (Rüstem Ayhan’ın akrabası) PTT’de çalışıyor

Arif Ayhan: (Rüstem Ayhan’ın kardeşi) Müze Müdürlüğü

Serhat Kusen: (Belediye Başkanı Abdülvahap Kusen’in  yeğeni) Sağlık İl Müdürlüğü'nde çalışıyor

Sait Can: (Abdülvahap Kusen’in yeğeni) PTT’de çalışıyor.-