AKP’den Afrin açıklaması: Bu operasyonu yapacağız

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "Afrin harekatı yapılacak" dedi.19-01-2018 12:43

Bölgede savaş kışkırtıcısı politikalarını sürdürmekte ısrarcı olan AKP hükümeti Afrin operasyonunu yapacaklarını duyurdu.

A Haber canlı yayınında soruları yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli Afrin operasyonunun yapılacağını açıkladı.

 “Türkiye’ye yönelik tehdit olduğu” iddiasına sarılan bakanın açıklaması şöyle:

“Muhtemel kayıplarımızın da en aza indirilmesi için gerekli tüm şartların olgunlaştırılması gerekiyor. Bu hassasiyetimizi harekatın her aşamasında uygulamaya geçireceğiz. Türkiye'ye yönelik tehdit seviyesi her geçen gün yükseliyor.”

‘BU HAREKAT YAPILACAK’

"Bu operasyon gerçekleştirilecek, yapılacak, Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi. Ama zamanı, saati tamamen harekatın gerekliliği çerçevesinde, harekatın en etkili, en başarılı şekilde yürütülmesiyle alakalı planlamanın bir parçası. Dolayısıyla o çerçevede şu anda gereği yapılıyor. Suriye'nin kuzeyindeki bütün terör hatları, varlığı ortadan kaldırılacaktır. Bunun başka çaresi yok."

20 ARAÇLIK KONVOY SURİYE’YE GEÇTİ!

Öte yandan Özgür Suriye Ordusu adlı çeteye bağlı grupların içinde bulunduğu 20 araçtan oluşan konvoy, Kilis sınırından Suriye tarafına geçti.

DHA'nın haberine göre Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçen yaklaşık 20 otobüs, Azez tarafına ilerledi.