AKP'de karşılıklı ifşalar: Sıra Erdoğan'da

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki günlerde birincil gündeminin yeni kurulacak partiler olacağını belirtildi.26-08-2019 10:26

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, AKP'nin kuruluş yıldönümünde yaptığı, “Hafıza kayıtlarımızın içinde olanları da vakti geldiğinde milletimizle paylaşacağımızı şimdiden burada söylüyorum. Bu kayıtların içerisinde çok şeyler var. Kim kimdir, bunları milletimizin bilmesi lazım. Bilmesi lazım ki yanlış istikamette gitmesin” açıklamasının yankıları devam ediyor.

Erdoğan’ın bu mesajının adresi olarak, yeni parti kurma çalışmaları yürüttükleri belirtilen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacan gösterildi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, ‘Erdoğan yeni parti hakkında ne deşifre edecek?‘ başlıklı köşesinde, ‘Erdoğan’ın bazı özel dosyaları açacağını, bazı ilişkileri deşifre edeceğini’ yazdı.

Selvi, önümüzdeki günlerde Erdoğan’ın ‘tek gündemi’nin de yeni kurulacak partiler olacağını öne sürdü.

Davutoğlu da geçtiğimiz gün yaptığı konuşmada, 7 Haziran sonrası döneme ilişkin defterler açılırsa, "Kimse kimsenin yüzüne bakamaz" şeklinde konuşmuştu.