AKP Sözcüsü Çelik’ten Sedat Peker açıklaması: 'Elinde belge bilgi olan hemen mahkemeye gitsin'

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, muhalefetin, suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamaları üzerinden iktidara yüklenmesini eleştirerek “Elinde belge bilgi olan hemen mahkemeye gitsin” dedi.13-05-2021 14:17

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı son videonun ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Çelik, Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla ilgili iddialar ortaya attığı son videosuna göndermede bulunarak, “İllegal/mafyatik kişiliklerin tezviratlarını esas kabul ederek İçişleri Bakanımıza, Bakanlarımıza, Kabinemize, Ak Partimize ve siyaset arkadaşlarımıza saldıran muhalefet siyasetçileri sadece kendilerine kişiliksiz notlar veriyorlar” dedi.

Çelik, “Suç örgütü mensubu şahısların hezeyanlarının peşine düşerek siyaset arkadaşlarımızı hedef alanlar aslında kendi referanslarının suç örgütü mensupları olduğunu itiraf etmekten başka birşey yapmıyorlar” ifadelerini kullandı.

Muhalefetin, Peker’in iddiaları üzerinden iktidar kanadına eleştiri yöneltmesinin ‘siyasetin en temel ilkesinden ahlaki bir sapma’ olduğunu iddia eden Çelik, “Terör örgütü üyelerinin iddialarının bir suç örgütü üyesi tarafından dillendirildikten sonra siyaset gündemine taşınması, bir siyasi aracılık örneğidir ve nasıl bir kurgunun ürünü olduğu milletimizin ferasetinden kaçmamaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

'BİLGİSİ OLAN HEMEN MAHKEMEYE GİTSİN'

Çelik, elinde belge ve bilgi bulunanları mahkemeye gitmeye çağırarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Elinde belge bilgi olan hemen mahkemeye gitsin. Elindeki malzeme sadece illegal/mafyatik tiplerin tezviratları olanlar, bunları kullanarak siyaset yapmıyorlar, sadece kendilerini kullandırıyorlar. İllegal odakların sözlerini esas alarak arkadaşlarımıza siyasi saldırıda bulunanlar, illegal odakların iftiralarını referans kabul ettiklerini beyan etmiş oluyorlar. Siyasetçinin bu hale düşmesi vahimdir. Bu şekilde davrananların yarın öbür gün kendileri hakkında illegal/suç örgütü mensubu kişiliklerin söyleyeceği her şeyin doğru kabul edileceği bir ortama imza attıkları açıktır. Rakibine gayrı meşru odakların iftiralarıyla saldıranlar, gayrı meşru odakların kendileri hakkında söyleyeceği her şeyi şimdiden doğru kabul etmiştir. Bu siyaset tarzı utanılması gereken bir siyaset tarzıdır.”

SOYLU’YA SAHİP ÇIKTI

Son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da sahip çıkan Çelik, şunları kaydetti:

“İçişleri Bakanımızı, kabinemizi ve partimizi bir suç örgütü üyesinin laflarıyla hedef alanları şiddetle kınıyoruz. Suç örgütü üyelerini siyaset ve muhalefet yapmanın referansı kabul edenleri kınıyoruz.”