AKP seçimi kazandı, 400'e yakın işçiyi işten çıkarttı

Balıkesir’de yerel seçimleri az bir oy farkıyla kazanan AKP’li Yücel Yılmaz, 400'e yakın işçinin işine son verdi.04-05-2019 13:23

Balıkesir Belediye Başkanı AKP'li Yücel Yılmaz göreve geldikten sonra ilk iş olarak 400’e yakın işçiyi işten çıkarttı. İşten çıkarılanlar işçiler, durumu cep telefonlarına gelen bir mesaj ile öğrendi.

Balıkesir Postam gazetesinin haberine göre işten çıkarılanların çoğu İŞKUR vasıtasıyla işe alınan personeller. Ayrıca bu personellerin görevi mezarlık temizleme ve ilaçlama olduğu belirtildi. Yaz ayının gelmesiyle birlikte mezarlık temizliği ve ilaçlama personeline en çok ihtiyaç duyulacak zamanda, bu bölümden personellerin kovulması tepki çekti.

İşlerine son verilen ve haksızlığa uğradıklarını söyleyen personeller soluğu Büyükşehir Genel Sekreteri Mustafa Küçükkapdan’ın yanında aldı. Durumu gazetelere bildireceklerini söyleyen personellere Genel Sekreterin, “İstediğiniz yere verin, gazetelerde çıkınca sonucun değişeceğini mi sanıyorsunuz” cevabını verdiği belirtildi.