AKP ÖSO'yu Cerablus'a yerleştiriyor: 'TOKİ kentte inşaata başlayacak'

Milliyet gazetesi Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan, TSK'nın ÖSO'yu bölgeye yerleştirme amacı taşıyan operasyonundan sonra  Cerablus'ta güvenliğin sağlanması halinde TOKİ'nin kentte inşaata başlayacağını yazdı.26-08-2016 14:09

Milliyet gazetesi Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan, TSK'nın ÖSO'yu bölgeye yerleştirme amacı taşıyan operasyonundan sonra  Cerablus'ta güvenliğin sağlanması halinde TOKİ'nin kentte inşaata başlayacağını yazdı.

Ankara'nın ÖSO’nun yerleşik hale gelebilmesinin Cerablus’un yeniden bir kent hayatına kavuşmasıyla mümkün olabileceğini düşündüğünü aktaran Çevikcan, "Bunun için de kentin önce güvenliğinin sağlanması, sonra Türkiye’nin, TOKİ’nin de desteğiyle kentin alt ve üstyapısının yeniden yapılması gerektiği ifade ediliyor. Bu nedenle TSK güvenlik bütünüyle sağlanana, kent yeniden yaşanabilir hale gelene kadar varlığını hissettirecek" diye yazdı. Çevikcan, "Bunun ardından savaştan kaçanların, daha önce Türkiye’ye gelenlerin bir bölümünün de Cerablus’a yerleşebileceği değerlendiriliyor" dedi.