AKP Milletvekili Süleyman Karaman: Bizi dolarla terbiye edemeyeceksiniz

AKP Milletvekili Süleyman Karaman: Bizi dolarla terbiye edemeyeceksiniz

AKP Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan'da katıldığı bir toplantıda 10 lira seviyelerinde işlem gören dolar kuru için ABD ve Avrupa'yı hedef aldı, "Siz bizi ekonomiyle, dolarla terbiye edemeyeceksiniz" dedi.

AKP Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan’ın Otlukbeli ilçesinde düzenlenen 'Meşveret Erzincan' tolplantısına katıldı. Muhtarların ve halkın sorunlarının dinlenmesi amacıyla organize edildiği belirtilen toplantıda konuşan Karaman, TL'deki değer kaybı sürerken Avrupa ve ABD'ye suçlamalarda bulundu ve "Siz bizi ekonomiyle, dolarla terbiye edemeyeceksiniz" ifadelerini kullandı. 

'BİZ LİDER ÜLKEYİZ'

AKP'li Karaman,  ekonomiyle ilgili sıkıntıları bildiklerini ve bu doğrultuda da çalıştıklarını söylerken, konuşmasının bör bölümünde şu ifadeleri kullandı:

"Biz Türkiye’yiz. Müstemleke ülke değiliz. Biz lider bir ülke olmak istiyoruz. Onun için bizim Cumhurbaşkanımızda diyor ki; Biz nereye kadar git dersek oraya kadar gideceksiniz biz nerede dur dersek orada duracaksınız. Biz nereye karış dersek oraya karışacaksınız biz nereye karışma dersek oraya karışmayacaksınız. Biz de diyoruz ki hayır. Biz lider ülkeyiz. Ve bu topraklarda, çevresindeki her şeye karışırız. Hiçbiriniz engelleyemezsiniz. Doları yükseltebilirsiniz, ekonomiyle ilgili sıkıntılar çıkarabilirsiniz. Biz bayrağımıza, ülkemize hiç kimseye, hiçbir şekilde karıştırmayız."

'SİZ BİZİ EKONOMİYLE, DOLARLA TERBİYE EDEMEYECEKSİNİZ'

"Bizim kimse birlikteliğimizi, dostluğumuzu bozamaz ve onun için Cumhurbaşkanımızı olanca gücümüzle destekliyoruz" Karaman sözlerine şöyle devam etti:

"Şimdi diyorlar ki bize sizin güneyinizde bir terör devleti kuracağız. Kusura bakmayız diyoruz siz burada terör devleti kuramayacaksınız. Amerika’da olsa kuramayacaksınız, Avrupa’da olsanız kuramayacaksınız. Dolayısıyla bunu kurdurtmayacağız. Bize diyorlar ki Libya’ya karışmayın. Siz kimsiniz de biz niye karışmayalım. Biz Libya’ya askerin gitmesine de izin verdik mecliste, Libya’ya da karışacağız, çevremize de karışacağız. Siz bizi ekonomiyle, dolarla terbiye edemeyeceksiniz. Geçenlerde bir bakanımız anlattı. Çok ilgimi çekti. Biz Azerbaycan Ermenistan savaşında Azerbaycan Türklerini kurtarmak için 4 tane helikopter istediler 1992’de. Ve biz veremedik. Niye veremedik helikopterimiz mi yoktu. Pilotumuz mu yoktu. Vardı. Niye veremedik. Amerika ne der Avrupa ne der diye veremedik. O günlerden bugünlere. Bugün İHA’larımızla, SİHA’larımızla Azerbaycan’la birlikte Dağlı Karabağ bölgesini Azerbaycan’la birlikte kurtarmaya kadar çalıştık. Hiç kimseden korkmadık. Neye mal olursa olsun Azerbaycan’da savaşı biz kazandık. Ben diyorum ki o Türkiye’de mi yaşamak istersiniz yoksa bugünkü Türkiye’de mi. Elbette ki bugünkü Türkiye’de."